Hizmetlerimiz YÜZ ASKISI

Yüz Askısı – İple Yüz Germe (Fransız Askısı)

Günümüzde en çok araştırılan yüz gençleştirme uygulamalarından biri Fransız askısıdır. Fransa’da geliştirildiği için bu adı alan işlem, ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlemde cilt altından birtakım ipler geçirilerek yüze daha kalkık bir görünüm verilmektedir.

Fransız Askısı İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  30-45 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  1.5-2 Yıl

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Lokal Anestezi

Fransız Askısı (İple Yüz Germe/Yüz Askısı) Nedir?

Fransız Askısı (İple Yüz Germe/Yüz Askısı) Nedir?

Ameliyatsız biçimde iple yüz germe operasyonu, çok doğal bir görünüm kazandıran, düz veya kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak uygulanan bir çeşit germe tekniğidir. Örümcek Ağı Estetiği olarak da bilinen iple yüz asma uygulaması, sarkan bölgelerin askıya alınmasıyla estetik ve doğal bir görünüm kazanılmasını sağlar. Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi tarafından uzun süredir başarılı ve güvenilir şekilde uygulanan bu yöntem ile çok sayıda insan hayalini kurduğu estetik görünüme kavuşmuştur.

Neden Yüz Askısı – Örümcek Ağı Estetiği (Fransız Askısı)?

Neden Yüz Askısı – Örümcek Ağı Estetiği (Fransız Askısı)?

Örümcek ağı estetiği diğer uygulamalara göre çok daha güvenli ve çok daha hızlı sonuç veren bir yöntemdir. Bilhassa sarkan yanak ve çene görüntüsünden rahatsız olanlar için son derece etkili bir yöntem olan Örümcek Ağı estetiği ile elastikiyetini kaybeden bölgeleri yeniden eski pozisyonuna getirmek çok kolaydır. Cildinizin altına ameliyat iplikleriyle minimal seviyede girilen bu uygulama ile açık ameliyatlara kıyasla son derece düşük maliyetli ve hızlı sonuç alınır. 2 yıl dayanan yüz askısının bir diğer avantajı ise kişinin günlük aktivitelerine dönmesinin son derece kısa sürmesidir.

Yüz Askısı (İple Yüz Germe) yöntemi sayesinde ameliyata ihtiyaç kalmaz. Son zamanlarda popülerliği artan örümcek ağı estetiği 30 dakikalık operasyon süresi ve çok kısa bir iyileşme süresine karşılık 2 yıllık bir dayanıklılığa sahiptir. Ancak diğer tüm estetik müdahaleler gibi uzman ve tecrübeli hekimler tarafından uygulanması gerekir. Bu yüzden Örümcek Ağı Estetiği (İple Yüz Germe) uygulamasının güvenilir adresi olarak Dr. Samira öne çıkmaktadır.

Fransız Askısı Kullanım Alanları

Fransız askısı (iple yüz germe) işlemleri yüz ve vücut sarkıklıklarının giderilmesinde kullanılmaktadır. Bu uygulama ile;

 • Yanaklar
 • Elmacık kemikleri
 • Çene altı
 • Yüzün oval kısımları
 • Kaşlar
 • Boyun
 • Göğüsler
 • Kollar
 • Kalça
 • Bacaklarda daha gergin, kalkık ve genç bir görünüm elde etmek mümkündür.

Fransız Askısı (İple Yüz Germe/Örümcek Ağı Estetiği) Nasıl Uygulanır?

İntradermal iplerin ya da tırtıklı poliproplen iplerin tünel yöntemi ile derinin en üst katmanının hemen altına girilerek yerleştirilmesi ile uygulanır. Lokal anestezi altında uygulanan yüz askısı işleminin ardından herhangi bir yatakta tedavi ya da iyileşme süresi gerekmez. Kişi hemen günlük yaşam aktivitelerine dönebilir.

Fransız Askısı (Örümcek Ağı Estetiği) Güvenli Midir?

Fransız Askısı (Örümcek Ağı Estetiği) Güvenli Midir?

Uzmanlık ve tecrübe sahibi bir hekim tarafından uygulanan Fransız askısı olarak bilinen yüz askısı (Örümcek Ağı Estetiği) son derece güvenlidir. Kullanılan ipler sağlık için uygun ve alerji yapmayan iplerdir. Bu ipler cerrahide kalp ve beyin operasyonlarında kullanılan iplerle aynıdır. Genel anestezi gerektirmeyen ve lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilen bir işlemdir. Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi bu operasyonu uzun zamandır başarı ile uygulamakta ve çok sayıda insanı hayal ettikleri estetik görünüme kavuşturmaktadır. Siz de cildinizde oluşan sarkmalardan şikâyetçiyseniz bir an evvel Dr. Samira’nın Fransız Askısı (Yüz Askısı / İple Yüz Germe / Örümcek Ağı Estetiği) hizmeti ile tanışın.

İple Yüz Germe Sonrası İyileşme ve Gündelik Hayata Dönme Süresi

İple Yüz Germe Sonrası İyileşme ve Gündelik Hayata Dönme Süresi

Bu uygulamayı yaptıran kişilerin büyük çoğunluğu hemen günlük aktivitelerini yerine getirmeye başlar. Operasyonun hemen ardından ağzın çok geniş açılması ya da büyük mimikler yapılması gibi hareketlerden kaçınmak gerekir. İşlemin ardından 3 hafta boyunca yüz üstü yatmamakta ve yüzü ovuşturmamakta fayda vardır. Yüzde fazla baskı yapılmasından kaçınılmalıdır.

Yüz Askısı işleminin ardından hastanın hissedeceği rahatsızlık düzeyi diğer operasyonlarla kıyaslandığında yok denecek kadar azdır.

Yüz Askısı (Örümcek Ağı Estetiği) Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Klasik yüz germe operasyonlarına göre iple, ameliyatsız biçimde yüz germe işleminin temel avantajları;

 • Fiyatı uygundur
 • İşlem çok kısa sürer
 • İyileşme süresi gerektirmediğinden kişi hemen günlük yaşam pratiğine dönebilir.

Kadın-erkek fark etmeksizin sıkı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmanın en hızlı yolu olarak iple yüz germe yöntemi öne çıkmaktadır.

Fransız Askısı (İple Yüz Germe) Fiyatları

Fransız askısı işleminde içi polyesterden, dışı silikondan yapılmış esnek ipler kullanılmaktadır. Uygulama, işlemi yapacak doktor, doktorun tecrübesi, uygulamada kullanılacak teknik, malzemenin markası, işlemin yapıldığı klinik ve şehre göre değişmektedir.

Fransız Askısı Sıkça Sorulan Sorular

Fransız Askısı Kaç Seans Yapılmalı?

Fransız askısı uygulamasında seans sayısı hastanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir. Bir seans çoğunlukla yeterli gelmektedir. Bu uygulama 5 yıl sonra tekrar edilebilmektedir.

Evet. Yaşlanmayı durdurmak mümkün olmasa da yaşlanmanın vücut üzerindeki etkilerini azaltıp daha iyi yaş alınmasına fayda sağlar.

Fransız askısı işlemi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. İşlem öncesi uygulama yapılacak bölge uyuşturulur. Gerekiyorsa hastaya sakinleştirici de verilebilir. Bölge uyuştuğu için işlem esnasında ağrı hissedilmez.

Fransız askısında kullanılan dinamik iplikler 5-10 yıl dayanıklıdır. Ancak bu işlem için 2 yıl dayanımlı iplerin kullanılması tavsiye edilir.

Bu işlemde kullanılan ipler biyo-uyumludur. Zararlı değildir, 50 yılı aşkın bir süredir implant ameliyatlarında kullanılmaktadır.

Yüz Askısı (Fransız Askısı) İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin yüz askısı fransız askısı uygulaması ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al