Hizmetlerimiz BOTOKS (Botox)

Botoks (Botox)

Botoks, yüzümüzdeki kırışıklıkları azaltmak ya da tümüyle yok etmek için ve koltuk altı terlemesinin önüne geçmek için sıkça başvurulan bir işlemdir. Düzenli olarak uygulandığında kırışıklıklara sebep olan kas sistemleri uyarılır ve zamana meydan okuyan, kalıcı bir güzellik elde edilmiş olur. Botoksun güvenilir adresi Dr. Samira, tecrübesi ile sizlerin yaşlanmadan ve diğer faktörlerden ötürü oluşan kırışıklıklardan ve sarkmalardan korunmanızı sağlıyor.

Botoks (Botox) İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  10 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  3-5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Tropikal (Yurtdışı) Krem

Botoks Nedir?

Botoks Nedir?

Botoks (botulinum toksini), clostridium botulinum denilen bakteriden elde edilen toksine denilmektedir. Yüz hatlarında ilerleyen yaşla birlikte oluşan kırışıklıkları tersine tedavi ederek cildinizi gençleştiren, alın ve yüzdeki kasları gevşetip, kırışıklıkları yok etmede kullanılan bir yöntemdir. Botoks uygulamasının ardından yeniden pürüzsüz ve genç bir görünüme kavuşulmaktadır.

Botoks’un Tarihçesi

Bakterilerin keşfedilmesiyle birlikte öyküsü başlayan botoks, 1980’den itibaren estetik alanında kullanılmaya başlanmıştır. Botoks, günümüzde kozmetik sektöründe en yaygın kullanılan uygulamalardan biridir.

Neden Botoks?

Neden Botoks?

Botoks pek çok sebepten ötürü başvurulabilen bir uygulamadır. Yüzde ve vücutta yaşlanmaya bağlı olarak oluşan kırışıklıklar, alında meydana gelen kırışıklıklar ve izler, koltuk altında yaşanan sarkmalar, boyun bölgesinde karşımıza çıkan kırışıklıklar ve daha pek çok çevresel kırışıklıkları gidermek adına botoks uygulamasına başvurulabilir. Siz de güzelliğinizi zamanın ötesine taşımak istiyor ve gülümsediğiniz anlarda yüzünüzde oluşan kırışıklıklara veda etmek istiyorsanız Botoks denince akla gelen ilk isim Dr.Samira ve Dr. Estetik ve Güzellik Merkezi’nin hijyenik, güvenilir ve profesyonel botoks hizmetiyle tanışın.

Botoks Hangi Alanlarda Kullanılır?

Botoks uygulamaları;

 • Kırışıklık
 • Yüz şekillendirme
 • Aşırı terleme
 • Migren tedavisinde kullanılmaktadır.
Kırışıklık Tedavisinde Botoks

Kırışıklık Tedavisinde Botoks

İlerleyen yaş ve mimik kaslarının yoğun kullanımı sonrası deri üzerindeki kırışıklıklar zamanla artmaya başlar. Kırışıklıklar en çok alın, kaşlar arası, göz kenarları ve dudak çevresinde görülür. Alın ve göz kenarındaki kırışıklıklar kişiyi daha yaşlı gösterirken, kaşlar arasındaki çizgiler ise kızgın bir bakış ve çatık kaşa neden olmaktadır. Botoks uygulamaları ile bu kırışıklıklar giderilerek daha genç bir görünüm elde edilirken, kızgın ifadeler de daha yumuşatılmaktadır.

Yüz Şekillendirmede Botoks

Botoks, kırışıklıkları gidermenin yanı sıra yüz şekillendirme işleminde de tercih edilmektedir. Botoks ile kaşlar kuyruk kısımlarından kaldırılabilir, kaş orta kısmındaki yükseklik de indirilerek şaşkın yüz görünümünün önüne geçilir.

Botoks, gülerken diş etlerinin görünmesi gibi estetik olmayan bir görüntüyü de ortadan kaldırmaktadır.

Bir diğer botok uygulaması olan masseter botoks ile de yüz görünümü yumuşatılıp oval bir yüz görünümü elde edilir. Böylece daha ince ve feminen bir yüz görünümü elde edilir.

Aşırı Terleme Tedavisinde Botoks

Botoksun kullanıldığı başka bir durum da aşırı terleme işlemleridir. Vücutta en çok avuç içleri ile koltuk altı bölgesi terler. Botoks ter bezlerine uygulandığında, sinir uçları ile ter bezleri arasındaki iletim durdurulur, böylece ter bezlerinin aşırı çalışması önlenir. Terleyen bölgelere botoks uygulanması ile hem aşırı terleme hem de ter kokusu önlenmiş olur. Ter bezlerine yapılan botoks uygulamalarının ömrü yaklaşık olarak 6 aydır.

Migren Tedavisinde Botoks

Migren Tedavisinde Botoks

Botoks uygulaması, kafa ve boyunda 7 bölgeye, 31 enjeksiyon noktasından yapılmaktadır. 12 hafta ara ile en az 2 kez tekrarlanan migren botoksu ile başarılı sonuçlar almak mümkündür. Bazı hastalarda bu tedavinin birkaç yıl sürdürülmesi gerekebilir. Ancak bu uygulamanın yerine ve dozlarına uzman nörolog karar vermelidir.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Göz Çevresi Botoksu

Göz çevresinde sıkça görülen kırışıklıklar ve kaz ayaklarının tedavisi botoks ile mümkündür.

Boyun Çizgisi Botoksu

Yaşlanma belirtilerin görüldüğü bir başka bölge de boyun bölgesidir. Boyun kırışıklıkları pek çok kişi için estetik açıdan tahammül edilmesi zor bir durumdur. Botoks tedavisi ile bu çizgilerin görünümü azaltılabilmektedir.

Dudak Çevresi Botoksu

Dudak çevresinde yaşlanma ile birlikte gözle görülür derecede ince çizgiler oluşmaya başlar. Fakat botoks enjeksiyonları söz konusu çizgilerin sinir aktivitesini bloke eder ve çizgiler adeta gözle görünmez bir duruma gelir.

Kaşlar Arasında Meydana Gelen Çizgiler (Kaş Çevresi Botoksu)

Kaşlar Arasında Meydana Gelen Çizgiler (Kaş Çevresi Botoksu)

Kaşlar yüz ifademiz için çok büyük bir öneme sahiptir. Mimik yaparken sürekli olarak kaşlarımızı çatmak ya da kaldırmak durumunda kalırız. Bu da kaş aralarında bazı çizgilerin oluşmasına sebep olur. Botoks tedavisi bu çizgilerin giderilmesi için de uygun bir tedavi yöntemidir.

Burun Ucu Botoksu

Burun ucunda görülen sarkıklık ya da düşüklük durumlarına sebep olan kasları bloke edebilmek için botoks tedavisinden faydalanılır. Bu sayede burnun ucu kalkık bir görünüme kavuşur ve estetik operasyona gerek duyulmadan şık bir görünüm elde edilmiş olur.

Çene Ucu Botoksu

Çene ucunda yaşanan aşırı kas hareketleri, bu bölgede kırışıklıkların oluşmasına sebebiyet verir. Fakat botoks enjeksiyonları sayesinde aşırı kas hareketleri bloke edilerek kişi daha şık bir çene görünümüne sahip olur.

Botoks Uygulaması İçin Doğru Doktoru Seçmenin Önemi

Botoks Uygulaması İçin Doğru Doktoru Seçmenin Önemi

Günümüzde pek çok yerde botoks uygulamasının yapıldığını görebilirsiniz. Ancak dışarıdan bakıldığında basit bir uygulama gibi görünen botoks, deneyimsiz, alanında uzman olmayan biri tarafından uygulandığında sizi son derece ciddi sağlık problemleriyle baş başa bırakabilir.

Botoks Fiyatları

Botoks fiyatları uygulamayı yapacak doktora, doktorun tecrübesine, dolguda kullanılan malzemelerin kalitesine, dolgunun yöntemine, dolgu işleminin yapıldığı klinik ve şehre göre değişmektedir. Malzeme ne kadar kaliteliyse, doktorun tecrübesi ne kadar fazlaysa uygulamanın fiyatı da o oranda artmaktadır.

Botoks Uygulamaları Dr. Samira’da!

Botoks yaptırmak isteyenler için bu alanda uzun yıllardır başarıyla hizmet veren Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi, en güvenilir adreslerden biri olarak hizmetinizde. Dr. Samira ile güzelliğiniz zamana meydan okusun!

Botoks Sıkça Sorulan Sorular

Botoks, Güvenilir Bir Tedavi Midir?

Evet, güvenilir bir yöntemdir. Botoks, dünyada 70 ülkede onaylı 2000’in üzerinde çalışma yapılmış bir ilaçtır. Dünyada her sene milyonlarca insan botoks ile gençleşip güzelleşmektedir.

Botoks uygulamalarının etkisi 4-6 ay arasında değişir. Uygulamadan 3 ay sonra güçlü kaslarda, 4 ay sonra da zayıf kaslarda hareket geri dönmeye başlar.

Botoks uygulamaları mimikleri yumuşatarak yüze daha estetik bir görünüm kazandırma amaçlanmaktadır. Uzman olmayan kişilerin yapacağı botoks uygulamaları mimik ve ifadelerin kaybına, şaşkın ve ifadesiz görüntüler elde edilmesine neden olur. Bu nedenle mutlaka bir uzmana yaptırılmalıdır.

Botoks uygulamalarının gebeler ve emzirme dönemindeki kadınlar üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmadığı bilinmemektedir. Ancak uzmanlar bu tür durumdakiler için uygulamanın yapılmasını tavsiye etmezler.

Güvenilir ellerde yapıldığı müddetçe ömür boyu yapılabilmektedir.

Hayır, clostridium botulinum denilen bakteriden elde edilmiş, protein esaslı bir ilaçtır.

Botoks (Botox) İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin botox (botoks) uygulamaları ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al