Hizmetlerimiz El Mezoterapisi

El Mezoterapisi

Ellerimiz yıllar içerisinde maruz kaldığı kimyasallar, çevresel faktörler ve yaşlanmaya bağlı etkilerin sonucunda kuruyup kırışabilirler. Hatta damarlarımız gözükecek kadar incelip, bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı gösterebilirler. El mezoterapisi ise cildinizdeki kollajen üretimini tetikleyerek derinizin zaman içinde kaybettiği nemini yeniden kazanmasını ve dolayısıyla daha hacimli ve güzel görünen ellere sahip olmanızı sağlar.

El Mezoterapisi Tablosu
 • İşlem Süresi

  15 dk.

 • Kalıcılık Süresi

  6-8 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Tropikal (Yurtdışı) Krem

El Mezoterapisi Uygulaması ve Fiyatları

El Mezoterapisi Nedir?

El mezoterapisi; el derisi üzerinde yaşlanmaya veya çevresel koşulların yıpratıcı etkisine bağlı olarak oluşan lekeler, kırışıklıklar, incelmeler ve buruşmalardan kurtulmak için kullanılan bir tekniktir. El derisinin ihtiyaç duyduğu besinlerin çeşitli özel bitkisel solüsyonlar şeklinde, küçük iğneler yardımıyla cilde uygulanması esasına dayanır.

El Yaşlanmasının Belirtileri Nelerdir?

 • El sırtı diye adlandırılan bölgede damarların görünür olacak kadar incelmesi,
 • El sırtında zamanla meydana gelen güneş benleri ve benzeri lekeler,
 • El üzerinde ortaya çıkan kuruma, kırışıklık ve buruşmalar,
 • Ellerdeki kollajen liflerin zaman içerisinde yıpranması ve hasar görmesi el yaşlanmasının belirtileridir.

El Mezoterapisinin Etkileri Nelerdir?

 • El mezoterapisi sırasında uygulanan hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi, cildin ihtiyaç duyduğu nemi yeniden kazanmasını sağlar ve dolayısıyla kurumaların, yıpranmaların önüne geçer.
 • El sırtındaki incelen cilt dokusuna hacim kazandırır.
 • Ciltteki kollajen üretimini yeniden tetikleyerek cildin kısa zamanda parlak, sıkı ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

El Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

El mezoterapisi öncesinde elin üzeri anestezik kremler sayesinde uyuşturulur ve bu sayede kişinin hiçbir acı hissetmemesi sağlanır. Sonrasında 10 ila 14 günlük aralıklarla üç defa gençleştirme kürü enjekte edilir. 15 dakikalık bir sürede tamamlanan seansların sonrasında el sırtında küçük kabarcıklar veya kızarıklıklar görülebilir. Ancak bu bir gün içerisinde kendiliğinden yok olacaktır.

El Mezoterapisi Uygulaması ve Fiyatları

El Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Ellerimizi nemlendiren, kırışıklıklarını, lekeleri gideren, incelmenin önüne geçerek hacim kazandıran el mezoterapisinin sağladığı etkiler 6 ila 8 ay boyunca kalıcılığını korur. Yıl içerisinde bir veya iki defa uygulanabilen El Mezoterapisi, ellerinizin uzun süre genç ve ışıltılı görünmesini sağlar.

El Mezoterapisi Fiyatları

El mezoterapisinin maliyeti işlemin uygulanacağı bölgenin büyüklüğüne veya işlemin niteliğine göre değişkenlik arz eder. Uygulamayı gerçekleştiren hekimin uzmanlığı, tecrübesi ve kliniğin donanımı da maliyetleri belirleyen bir diğer faktör.

El Gençleştirmede Kullanılan Tedaviler ve Etkileri

El PRP: Cildinize hacim, parlaklık ve canlı bir görünüm kazandırmak için uygulanır.

Fraksiyonel Karbondioksit Lazer: El üstünde oluşan lekelerin giderilmesi için kullanılır.

Hyaluronik asit bazlı dolgular: El sırtında meydana gelen incelmeleri giderip cildin ihtiyaç duyduğu dolgunluğu yeniden kazandırmak için uygulanır.

Kimyasal Peeling:Kimyasal Peeling de el sırtında meydana gelen lekelerden kurtulmak için kullanılır ancak etkisi lazer tedavisi kadar güçlü değildir.

El Mezoterapisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

El Mezoterapisi Ağrılı Bir Tedavi Midir?

Hayır. Uygulama öncesinde bölge anestezik kremler aracılığıyla uyuşturulur ve kişinin hiçbir acı hissetmemesi sağlanır.

El mezoterapisinin ortalama kalıcılık süresi 6 ila 8 aydır. Tekrarlanabilir bir işlemdir. Yılda bir veya iki defa yapılmasının bir sakıncası yoktur.

18 yaşını dolduran bütün yetişkin bireyler eğer solüsyonun içinde bulunan karışımlara alerjileri yoksa güvenle el mezoterapisi yaptırabilirler. Bunun haricinde hamilelik sürecindeki veya kanser tedavisi gören bireylere tavsiye edilmediğini de belirtmemiz gerekir.

El Mezoterapisi İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin el mezoterapi uygulaması ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al