Hizmetlerimiz CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı

İlerleyen yaş ile birlikte cildimizin de sağlıklı bir şekilde yaş almasını sağlamak, yaşlanmaya bağlı etkileri azaltmak için cilt temizliğine ve bakımına büyük önem vermemiz gerekir. Bakımsız bir cilt ilerleyen zamanla birlikte kötü hava koşulları, güneş ışınları ve yaşa bağlı kırışıklar gibi olumsuzlukları tolere edemeyebilir. Bundan dolayı her bireyin uzman bir merkezde düzenli aralıklarla cilt bakımı yaptırması gerekir. Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi ve Dr. Samira, cilt bakımının doğru adresi olarak hizmetinizde…

Cilt Bakımı İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  Güncelleniyor

 • Kalıcılık Süresi

  Güncelleniyor

 • İşe Dönüş

  Güncelleniyor

 • Anestezi

  Güncelleniyor

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Cildinize ferahlık kazandırılması ve güzel bir görünüme kavuşması için dermokozmetik ürünlerden faydalanılan yönteme Medikal Cilt Bakımı diyoruz. Bu işlem öncesinde cildinize dair derinlemesine bir analiz yapılır ve cildinizin neye ihtiyaç duyduğu tespit edilir. Sonrasında cildinizdeki gözeneklerin açılması, yağ birikintilerinin, siyah noktaların ve makyaj kalıntılarının giderilmesi sağlanır. Bu sayede cildinizi mat ve sağlıksız gösteren etkenler yok edilmiş olur. İşlemin sonunda ihtiyaç duyulursa başka tedavi ve bakım işlemlerine de başvurulabilir.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Medikal Cilt Bakımının Aşamaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı cilt uzmanları tarafından klinik ortamında yapılmalıdır. Bakım öncesi kapsamlı bir cilt taraması yapılarak hastanın ihtiyaçları belirlenir. Ardından cilt bakım işlemine geçilir. Sırasıyla;

 • Cilt, cilt tipine uygun ürünlerle yağ, kir ve makyaj kalıntılarından temizlenir.
 • Ciltteki ölü hücreleri temizlemek için soyma ya da peeling işlemi yapılır.
 • Buhar terapi ile gözenekler temizlenir.
 • Siyah noktalar ve yağlar temizlendikten sonra cilt dezenfekte edilir.
 • Ciltte kolajen üretimini tetiklemek için radyofrekans, maske veya diğer cilt bakım sistemlerinden biri kullanılır.
 • Cilt, derinlemesine nemlendirilir.

Dr. Samira tarafından uzman ve profesyonel bir yaklaşımla ve hijyenik koşullar altında gerçekleştireceğiniz Cilt Bakımı yüzünüzde yaşlanmaya ve diğer faktörlere bağlı olarak meydana gelen etkilerden korunmanızı sağlayacaktır. Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi’ne başvurarak cilt tipinize en uygun bakımı yaptırabilirsiniz. Öncelikle cildiniz analiz edilerek hangi cilt tipinde olduğunuz tespit edilir ve ardından ihtiyaçlarınız, cilt tipiniz gözetilerek size en uygun cilt bakım yöntemine karar verilir. Yaklaşık olarak iki saat süren bu bakım işlemiyle canlı, sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde kavuşabilirsiniz. Cilt bakım hizmeti veren güvenilir ve uzman bir merkez arayışındaysanız Dr. Samira aradığınız doğru adres.

Cilt Bakımı Neden Önemli?

Cilt Bakımı Neden Önemli?

Günlük yaşantının yoğun temposundan ve şehir hayatının beraberinde getirdiği kirlilikten en çok etkilenen parçamız yüzümüzdür. Kullandığımız yanlış ürünler, güneşe ya da soğuk havaya fazla maruz kalmak, makyaj sonrası temizliği ihmal etmek veya sigara gibi kötü alışkanlıklar cildimizin erkenden yaşlanmasına sebep olur.

Hücre yenilenmesi 25 yaşına kadar devam eder ve 30’lu yaşlarla birlikte yüzde kırışıklıklar görülmeye başlar. Kırklı yaşlar da bu kırışıklıkların belirginleştiği dönemdir. Cilt tipiniz dikkate alınarak uygulanan kürler ve profesyonel cilt bakımı ile ölü deri kaldırılabilir, cildin nemlenmesi ve hava alması sağlanabilir. Bu sayede fonksiyonlar yenilenmiş olur.

Kimler Cilt Bakımı Yaptırmalıdır?

Kadınlarda 20’li yaşların sonuna kadar cilt her regl döneminde kendini yenilemektedir. Ancak daha sonra ciltte düzenli bakım yaptırmak gerekir. Yapılacak cilt bakım uygulamaları ile yaşlanmanın olumsuz etkisi giderilerek daha genç ve sağlıklı görünen cilt elde etmek mümkündür. Cildin yaşlanmasını tetikleyen dış etkenler ise;

 • Aşırı stres ve yorgunluk
 • Düzensiz uyku alışkanlığı
 • Sigara ve alkol kullanımı
 • Ani hormonal değişiklikler
 • Hava kirliliği
 • Yağlı yiyecek tüketimi
 • Az su tüketimidir.

Hayatında yukarıda sıraladığımız dış faktörlerin olumsuz etkilerine maruz kalan kişilerin cilt sağlığı açısından cilt bakımı yaptırmaları gerekir.

Medikal Cilt Bakımı Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeli?

Medikal Cilt Bakımı Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmeli?

Medikal cilt bakımı yaptırdıktan sonra büyük gözenekler tedavi sonrası iyileşir ancak birkaç saate tekrar kir veya makyaj kalıntıları ile dolabilecek bir halde olur. Bu nedenle cilt bakımı yapıldığı ve sonraki gün yüz pudrası, allık veya fondöten kullanılmamalıdır.

Cilt bakımı sonrası cilt çevresel etkenlere karşı savunmasız bir hal alır. Bu nedenle güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınmamalıdır.

Medikal Cilt Bakımını Ne Sıklıkla Yaptırmalıyım?

Sağlıklı ve ışıl ışıl görünen cilt yapısına kavuşmak için medikal cilt bakımının ayda bir yapılması gerekir. Cilt bakımı ile cilt yağ kalıntıları ve siyah noktalardan arındırılarak daha parlak bir görünüm elde edilir.

Medikal Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımının düzenli bir şekilde yapılması ile cilt sağlıklı bir yapıya kavuşur. Düzenli bakım yapıldığında ciltteki kırışıklıklar azalır, yaşlanmanın olumsuz etkileri minimize edilir. Cilt, medikal cilt bakımı ile zamanla daha sıkı ve çevresel etkenlere karşı daha güçlü bir hal alır.

Medikal Cilt Bakımı Dr. Samira’da!

Medikal Cilt Bakımı Dr. Samira’da!

Medikal Cilt Bakımı için en güvenilir adresiniz Dr. Samira cildinizin yenilenmesine yardımcı oluyor. Siz de cildinizi arzu ettiğiniz sağlığına ve tazeliğine kavuşturmak için Dr. Samira ile tanışmakta geç kalmayın!

Geçen yıllarla birlikte cildinizin gençliğine ve güzelliğine veda etmek istemiyorsanız Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi’ne başvurarak Dr. Samira ile cildinizin gençliğini, güzelliğini zamanın ötesine taşıyabilirsiniz.

Medikal Cilt Bakımı Sıkça Sorulan Sorular

Medikal Cilt Bakımı Zararlı Mıdır?

Kesinlikle zararlı değildir. Aksine çok sayıda faydası vardır. Uzman kişiler tarafından sağlıklı cilt bakım ürünleri ile yapıldığı zaman cildi temizleyip besler, daha sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt görünümüne imkân tanır.

Cilt tipinize uygun olarak ayda bir, iki ayda bir veya yılda 1-2 defa yapılabilir. En doğru seans bilgisi, doktorunuzun cilt tipinizi inceleyip vereceği karar ile belirlenir.

Hassas ciltlerdeki siyah nokta temizliği bazen kısa süreli acıya neden olabilir. Ancak genel olarak medikal cilt bakım uygulamaları acısızdır.

Cilt Bakımı İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin cilt bakım uygulamaları ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al