Alın Dolgusu

Alın bölgesi yüz estetiğimizin önemli bir bölümünü oluşturur. Alın bölgesinde kimi zaman doğuştan gelen boşluklar, kimi zaman ise çevresel etkenlerle ya da yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kırışıklıklar, çökmeler görünümümüze zarar verir. Bu gibi sorunların giderilmesinde en etkili ve tercih edilen yöntem alın dolgusudur. Alın dolgusu işleminde hyaluronik asit bazlı alın dolgusu uygulanarak alnımızda oluşan çökükler, derin kırışıklıklar, boşluklar kolaylıkla giderilir. Sonrasında kişi pürüzsüz, parlak bir görünüme kavuşur.

Alın Dolgusu Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  -

 • İşe Dönüş

  -

 • Anestezi

  -

Alın Dolgusu Nedir?

Alın Dolgusu Nedir?

Alın bölgesinde meydana gelen çökmeler, kırışıklıklar ve bazen de doğuştan beraberimizde gelen bazı boşlukları gidermek için uygulanan dolgu işlemine alın dolgusu denir. Bu işlemde vücut yapısıyla en uyumlu dolgu malzemesi olan hyaluronik asit kullanılır. Bu işlem sayesinde kişi hem kırışıklıklarından, çökmelerinden, boşluklarından kurtulur hem de genç, estetik ve çekici bir yüz görünümüne sahip olur.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın bölgesine uygulanan dolgu işleminin öncesinde kişi detaylı biçimde muayene edilir ve çizgilerin derinliği tespit edilir. Sonrasında hastanın dolgu işlemine uygun olup olmadığı saptanır ve hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Günümüzde alın dolgusunda en sık tercih edilen yöntem hyaluronik asit dolgulardır. Uygulama esnasında ilk olarak alan dezenfekte edilir. Sonrasında da tespit edilen bölgeye hyaluronik asit kanüllerin enjeksiyonu gerçekleştirilir.

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Uygulanır?

Alın bölgesinde meydana gelen deformasyonları gidermek için yapılan alın dolgusu sırasında yüzün ihtiyaç duyulan diğer bölgelerine de dolgu veya botoks işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu nedenle operasyonu gerçekleştiren hekimin tecrübesi ve yetkinliği büyük önem taşır.

Alın Dolgusu Ne İşe Yarar?

Yüzümüzde doğuştan gelen, çevresel faktörlere ya da zamanın yaşlandırıcı etkisine bağlı olarak ortaya çıkan ve yüz estetiğimize zarar veren asimetrileri ortadan kaldırmak için kullanılır. Alın bölgesinde kimi zaman yaşanan elastikiyet kaybı ve nem eksikliği gibi sorunları gidermemizi de sağlayan Alın Dolgusu sonrasında kişi alın bölgesinde altın orana kavuşur. Genç, sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanır.

Alın Dolgusunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Alın Çizgisine Dolgu Tedavisinin Sebepleri Nelerdir?

Günümüzde alın dolgusu uygulamalarında en sık tercih edilen madde vücut yapısıyla olan uyumundan ötürü hyaluronik asit bazlı dolgudur. Bu madde yalnızca işlem uygulanan bölgedeki kırışıklıkları ortadan kaldırmakla yetinmez aynı zamanda antioksidan özelliği sayesinde cildinizi yıpratan dış etkilere karşı da etkin bir koruma sağlar. Cildinizin kaybettiği nemliliği geri kazanmasını sağlar ve cilt dokularının iyileşme sürecini hızlandırır.

Alın Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Alın dolgusu yan etkileri olan bir uygulama değildir. Tabii ki uzman ve tecrübeli bir hekim tarafından gerçekleştirildiği durumlarda… Buna karşın kimi zaman uygulamanın ardından alın bölgesinde geçici morarma, şişme, küçük kanama veya kaşıntı gibi etkiler gözlenebilir. Bu yüzden dolgu işlemini alanında uzman ve deneyim sahibi bir hekim tarafından, donanımlı bir klinikte gerçekleştirmek önemlidir.

Alın Kırışıklıklarından Kurtulurken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bu ve diğer tüm tıbbi müdahalelerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, işlemi gerçekleştirecek olan kişinin uzman bir hekim olmasıdır. İkinci önemli nokta da uygulanacak dolgu malzemesinin kişinin cildine uyumlu olmasıdır. Kişinin yüz kasları ve vücut dokusu incelenerek dolgu malzemesinin ne olacağına karar verilmelidir. Kırışıklıkların derinliğine göre de nasıl bir dolgu işlemi uygulanacağı değişiklik gösterebilir. Uygulama öncesinde maliyetler, zamanlama, öncesinde ve sonrasında hastanın dikkat etmesi gereken hususlar hakkında gerekli bilgilendirme yapılmalıdır.

Alın Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Alın dolgusu yaptırmadan önce eğer düzenli olarak kullandığınız ilaçlar varsa doktorunuzu muhakkak bu konuda bilgilendirmeniz gerekir. Doktorunuz ilaçlara devam etmenizde bir sakınca olmadığına veya kontrollü biçimde ara vermenize karar verebilir.

Alın Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Alın Dolgusu İçin Hangi Malzemeler Kullanılır?

Alın dolgusu yaptırdıktan sonra dolgunun kalıcı olması, sonuçların olumlu olması için kişinin belli başlı şeylere dikkat etmesi gerekir. Bunları sıralayacak olursak;

 • İlk hafta boyunca yüze masaj yaptırmamak ve uyurken yüz üstü uyumamak,
 • İşlemin ardından 24 saat boyunca yüze makyaj yapmamak,
 • Dolgunun etkisini daha da arttırmak için operasyon sonrası ilk iki haftalık süreçte bol su tüketmek,
 • Operasyondan sonraki ilk hafta boyunca ağır egzersizlerden, hamam, sauna veya sıcak buharlı banyo gibi ortamlardan uzak durmaktır.

Alın Dolgusu Fiyatları

Alın dolgusu işleminin fiyatı uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimin deneyimine, uzmanlığına, kullanılan dolgu malzemesinin markası, miktarı veya fiyatına göre değişkenlik arz edebilir. Fiyatlar kliniğin kalitesine, dolgu miktarına göre artış gösterilebilir. Derin kırışıklıklar için maliyet fazla olurken ince çizgiler için daha düşük olmaktadır.

Alın Dolgusu Sık Sorulan Sorular?

Alın Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Alın dolgusunun kalıcılık süresi, uygulamada kullanılan dolgu malzemesinin niteliğine ve hastanın kişisel durumuna göre değişmekle birlikte 12-18 aydır. Diğer pek çok estetik uygulama gibi Alın Dolgusu işleminin de belirli aralıklarla tekrar edilmesi gerekir.

Bu işlemin süresi ortalama 10 ila 25 dakika arasında seyreder. Kişi işlemin ardından günlük hayat rutinine dönebilir. Nadiren de olsa bazı kişilerin cilt yapısından ötürü kızarıklıklar meydana gelebilir. Ancak bu etki birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olur.

Alın bölgesinde çöküklük olan kişileri, arzu ettiği çekici görünüme kavuşturmak için gerçekleştirilen bombeli Alın Dolgusuyla söz konusu çöküklük giderilerek estetik bir görünüm sağlanır.

Hayır. Alın dolgusu hem ağrısız hem de kısa süren bir uygulamadır. Dolgu işlemi öncesinde bölge anestezik kremlerle uyuşturulur ve kişi hiçbir acı hissetmeden uygulama tamamlanır.

Eğer alnınızda çöküntüler veya kırışıklıklar gözlenmeye başlandıysa ve bu durum sizi mutsuz ediyorsa Alın dolgusuna başvurabilirsiniz. Temel olarak kırışıklıkları gidermeyi hedefleyen dolgu işlemlerinin ardından kırışıklıkların etkisi ortadan kalkar. Ancak arzu edilen sonuca ulaşabilmek adına operasyonun uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesine özen gösterilmelidir.

Alın Dolgusu İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin alın dolgusu uygulaması ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.