Blog Fransız Askısı Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

Fransız Askısı Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

Fransız Askısı Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

Fransa’da geliştirildiği için Fransız askısı da denilen yüz askısı; ameliyatsız şekilde iple yüz germe operasyonudur. Doğal bir görünüm kazandıran, düz veya kılçıklı ameliyat iplikleri kullanılarak uygulanan germe tekniği olan yüz askısı; sarkan bölgelerin askıya alınmasıyla estetik ve doğal bir görünüm kazanılmasını sağlar. Peki yüz askısı uygulaması fiyatları ne kadar? Fiyatlar neye göre değişiyor? Yüz askısı uygulamasının adresi Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezi, yüz askısı hakkında merak edilenleri sizler için derledi.

Yüz Askısı Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında bir sürede uygulanabilen bu işlemin öncesinde kontroller yapılır ve uygulama alanı belirlenir. Ardından da ipler deri altına hekiminiz tarafından yerleştirilir. Uygulamanın sonrasında iltihaplanma oluşursa, ağrı kesiciler ile kolaylıkla giderilebilir. Fransız Askısı işleminin ardından kişi günlük hayatına geri döner ve hayatını olumsuz etkileyecek bir etki yaşamaz.

Fransız Askısı Nerelere Yapılır?

Yaşlanma karşıtı bu uygulama vücutta pek çok bölgede kullanılabilir. Bunları sıralayacak olursak;

 • Elmacık Kemikleri
 • Yanaklar
 • Yüzün Oval Kısımları
 • Çene Altı
 • Boyun
 • Kaşlar
 • Vücut Bölgesinde
 • Kollar
 • Kalça
 • Göğüsler
 • Bacaklar

Fransız Askısının Faydaları Neler?

Mimiklerinizle ve hareketlerinizle uyumlu, doğal görünümlü ve dışarıdan bakanların fark edemeyeceği bir uygulama olan Fransız Askısı, derin çizgilerinizi ve sarkmalarını yok eder. Bu sayede sizi mutsuz eden görünüm ortadan kalkar.

Herhangi bir dikiş izi bırakmadığı, acısız, rahat ve güvenli bir uygulama olduğu için endişesiz bir şekilde yaptırabileceğiniz bu işlem sonrasında enfeksiyon riski taşımadan günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Yerçekiminin neden olduğu sarkmalara karşı son derece etkili bir uygulamadır.

Fransız Askısı hem kadın hem de erkek bireylere uygulanabilir.

35 ve 70 yaş arası kişiler, ihtiyaç duydukları taktirde gönül rahatlığı ile Fransız Askısı yaptırabilirler.

Ameliyatsız bir estetik uygulama olduğu için ciltte yara oluşturmaz veya herhangi bir iz bırakmaz.

Lokal Anestezi ile gerçekleştirildiği için kişiye yatış verilmez. Bir saatlik uygulamanın ardından kişi günlük hayatına döner.

Sonuçları hem göz alıcı ve dikkat çekicidir hem de doğal görünür.

İşlem ağrısız ve sancısız geçer.

Tamamen iyileşme ortalama süre 2 gün ila 2 hafta arasında değişebilir.

Fransız Askısı Kaç Seans Uygulanmalı?

Fransız askısı uygulamasının iyileşme süreci 2 gün-2 hafta arasında değişmektir. Bu süre kişiye göre değişir.

Fransız Askısı Gençleştirir Mi?

Herhangi bir uygulama yaşlanma sürecini durduramaz. Fakat yaşlanmaya bağlı bazı görsel etkileri yok etmekte ve daha güzel yaş almamızı sağlamakta başarılı bir uygulamadır.

Fransız Askısının Ömrü Kaç Yıl?

Fransız askısı uygulamasının etkisi duruma ve koşullara bağlı olarak 5-10 yıl arası değişir. Askılama işleminde kullanılan ipler özeldir ve bir süre sonra eriyerek vücuttan doğal bir şekilde atılır.

Fransız Askısının Yan Etkileri veya Zararları Var Mıdır?

Fransız Askısında kullanılan iplerin cilt ile uyumlu olmasından dolayı herhangi bir yan etki yoktur. İşlemin ardından oluşabilecek yan etkiler geçici ve kısa sürelidir. Kişi en geç ertesi gün normal hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Beklenen kısa süreli ve geçici yan etkiler morarma, ödem veya cilt sertliğidir.

Hekimler çoğunlukla işlemin ardından, analjezik, antiinflamatuar ve antibiyotik önerirler. Gerilmenin düzeyine bağlı olarak birkaç gün içinde kıvrımlar yok olur. İşlemin bir hafta sonrasında kontrole gelinmesi istenir.

Fransız Askısı Kimlere Yapılmaz?

 • Diyabet hastalarına
 • Bağışıklık sistemi ile ilgili rahatsızlığı bulunanlara (Haşimato tiroidi, bağ dokusu hastalıkları vb.)
 • Bağışıklık sistemi ile ilgili ilaçlar kullananlara
 • Aktif enfeksiyonu olanlara Fransız askısı yapılmaz.

Fransız Askısı Ne Kadar? Pahalı Mı?

Kullanılacak olan iplerin sayısı, hastanın kişisel durumu ve işlemin süresi gibi değişkenlere göre fiyatlandırma yapılır. Yasal olarak fiyat bilgisi paylaşılamayacağı için bununla ilgili bizle iletişime geçebilirsiniz.

Fransız Askısı Uygulamaları Dr. Samira’da!

Siz de Fransız Askısı yöntemi ile yaşlanmaya bağlı oluşan kıvrım ve çizgilerden kurtulmak istiyorsanız bir an evvel Dr. Samira ve Dr.Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezi ile tanışabilirsiniz. Estetik ve güzellikte Türkiye’nin güvenilir adresi Doktor Samira!

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al