Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu ile etkileyici yüz hatlarına sahip olmak mümkün. Tek seansta tamamlanan, yaklaşık 40 dakika süren, hemen günlük yaşantınıza dönmenize imkân tanıyan, 1,5 yıl süresince kalıcı sonuçlar sunan bu uygulama ile hayalini kurduğunuz yüze sahip olabilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  10 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  8-10 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Tropikal (Yurtdışı) Krem

Neden Elmacık Kemiği Dolgusu?

Neden Elmacık Kemiği Dolgusu?

İlerleyen teknoloji ile birlikte estetik müdahaleler geçmişte hiç olmadığı kadar hızlı, acısız ve kolay yapılır hale geldi. Ameliyatsız estetik müdahalelerden biri olan elmacık kemiği dolgusu, doğal görünümü ve başarılı sonuçları ile çok sayıda kişinin tercih ettiği bir uygulama.

Elmacık Kemiği Dolgusu, yaptıran kişiye doğal bir güzellik katan, profilini büyük ölçüde değiştirebilen önemli bir yüz estetiği uygulamasıdır. Elmacık kemiği bölgesi kimi zaman yaşlanmaya bağlı olarak, kimi zaman genetik faktörlerden, kimi zaman da aşırı kilo kaybından dolayı çöker ve insan yüzünde olduğundan daha yorgun, üzgün hatta sağlıksız bir görünüme neden olur. Herkes tıpkı Hollywood yıldızları gibi öne çıkık ve de belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak istiyor. Çünkü belirgin elmacık kemikleri yüzü daha genç ve cildi daha sıkı bir görünüme kavuşturuyor.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Yüz hatlarınızın burun çizginizle daha uyumlu bir hale gelmesi, çöküntüye uğrayan elmacık kemiği bölgesinin dolgu maddesi enjeksiyonuyla yeniden canlandırılması işlemine elmacık dolgusu denir. Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi tarafından başarıyla uygulanan elmacık kemiği dolgusu işlemi sayesinde yüzünüz kaybolan hacmi geri kazanır. Elmacık kemiği dolgusunda; cildin kendi doğal yapısında bulunan, cilt üzerinde gençleştirici ve yapılandırıcı özellikleri olan hyaluronik asit ile basen veya karın bölgelerinden alının yağ enjeksiyonları kullanılmaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Hangi Malzemeler Kullanılır?

Elmacık kemiği dolgusu;

 • Hyaluronik asit,
 • Yağ enjeksiyonu
 • Kök hücre destekli yağ enjeksiyonları kullanılır.
Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu öncesi işlemin acısız geçmesi için kişinin yüzüne anestezik kremler sürülür. İşlem bölgesi uyuştuktan sonra uygulamaya geçilir. İşlemde yağ enjeksiyonu tercih edilecekse hastanın basen veya karın bölgesinden liposuction yöntemi ile yağ alınması ve ardından da bu yağın vücuda enjekte edilebilir hale gelmesi önemlidir.

Kök hücre destekli yağ enjeksiyonu işleminde ise önce hastanın basen veya karın bölgesinden liposuction yöntemi ile yağ alınır. Ardından bakanlık onaylı kök hücre laboratuvarında hücrelerin çoğalması beklenir. Ardından bu hücreler işlem yapılacak bölge enjekte edilir.

Elmacık kemiği dolgusunda kullanılacak malzeme deri altı destek dokusuna ya da kişinin isteğine göre kemik doku üzerine enjekte edilmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Elmacık Kemiği Dolgusu Kimlere Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu, elmacık kemiğinin belirgin olmadığı kişilerde tercih edilen bir uygulamadır. Ayrıca yaş ilerlemesi sonucu oluşan deformasyonların önüne geçebilmek, yüz gençleştirmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Elmacık kemiği dolgusunda önemli olan, estetik oranlara yakın, doğal görünen bir şekilde bu uygulamayı yapmaktır.

Erkeklerde elmacık kemiklerinin daha belirgin, çene hattının da daha keskin olduğu bir görünüm maskülen ifade oluşturur. Bu nedenle erkekler de sık sık elmacık kemiği dolgusuna yönelir.

Elmacık kemiği dolgusu şakaklara doğru uygulanıp Jawline ile birlikte yapıldığında daha güzel ve estetik bir görüntü elde edilir.

Elmacık Kemiğinde Görülen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Elmacık kemiğinde en sık görülen şekil bozuklukları yaş ilerlemesine bağlı olarak ortayı çıkan hacim kayıplarıdır. Dolayısıyla hacim kaybı yaşandığı durumlarda elmacık kemiğine yapılacak dolgularla daha genç ve estetik bir görüntü elde edilir.

Elmacık Kemiği Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

 • Elmacık kemiğine uygulanan dolgu hem bölgeye hacim kazandırır hem de lifting etkisi oluşturarak ciltte toparlama sağlar.
 • Elmacık kemiği yüz hatlarını belirginleştirerek sağlıklı ve genç bir görünüm elde edilmesini sağlar.
 • Doku kaybı yüzünden kişinin yanaklarında oluşan boşlukların doldurulması yüze estetik bir hacim kazandıracaktır.
 • Çene ucuna doğru oluşan sarkmalar, dudak ve burun arasındaki nazolabial çizgiler iyileştirilir.
 • Gözaltlarında meydana gelen morluklar ve çukurlar azalır, burnun şekli açığa çıkar ve alın-çene çıkıklığı arasında denge sağlanır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Kadar Sürer?

Elmacık kemiği dolgusu işlemleri genellikle 15 ila 20 dakikalık bir zaman zarfında tamamlanır. İşlem sonrası herhangi bir şişlik, alerjik reaksiyon, ödem, ağrı, morluk veya benzeri yan etki yaşanmaz. Kişi dolgu işleminin hemen sonrasında günlük yaşam rutinine veya iş yaşamına dönebilir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Elmacık kemiği dolgusunun etkinliği işlem yapılır yapılmaz görülür. Ancak dolguda hyaluronik asit kullanıldığı durumlarda su çekmesi bir süre devam edeceği için ortalama olarak 2 hafta sonra dolgunun son hali görülür.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Elmacık Kemiği Dolgusu Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Elmacık kemiği dolgusu işlemleri ağrının minimize edildiği uygulamalardır. Uygulamada hyaluronik asit kullanılacaksa işlem bölgesi anestezik krem sürülerek uyuşturulur. Dolayısıyla hasta acı hissetmez.

Yağ enjeksiyonu işlemi olan liposuction ise ameliyat gerektirdiğinden anestezi altında yapılır. Dolayısıyla hasta işlem esnasında acı hissetmez.

Elmacık Kemiği Dolgusunun Etkisi, Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Elmacık kemiği dolgusunun etkisi dolgu malzemesine bağlı olarak değişmektedir. Uygulamada hyaluronik asit tercih edilmişse 6 ay-1 sene, yağ enjeksiyonu tercih edilmişse yaklaşık olarak 5 sene etkisini sürdürmektedir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Uygulaması Güvenli Midir?

Tüm dolgu uygulamalarında olduğu gibi elmacık kemiği dolgusunun da uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir. Mümkünse doktorun daha önce yaptığı dolgu uygulamaları incelenmeli, öyle karar verilmelidir. İşinin ehli doktorun yapacağı elmacık kemiği dolgusu güvenlidir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği dolgusunun fiyatları uygulamayı yapacak doktora, doktorun tecrübesine, dolguda kullanılan malzemelerin kalitesine, dolgunun yöntemine, dolgu işleminin yapıldığı klinik ve şehre göre değişmektedir. Malzeme ne kadar kaliteliyse, doktorun tecrübesi ne kadar fazlaysa uygulamanın fiyatı da o oranda artmaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Dr. Samira’da!

Siz de Elmacık Kemiği Dolgusu ile yüzünüzün estetik görünümünü yeniden kazandırmak istiyorsanız Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi ile tanışmakta acele edin!

Elmacık Kemiği Dolgusu İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin elmacık kemiği dolgusu ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al