Hizmetlerimiz BADEM GÖZ

Badem Göz Estetiği Nedir?

Günümüzde en çok tercih edilen göz şekli, badem gözdür. Dr. Samira’da badem göz estetiği (ameliyatı) uygulaması ile badem göz estetiğinizi bir gün içerisinde yapıp gözlerinize daha güzel ve estetik bir görünüm kazandırıyoruz.

Badem Göz Estetiği İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  30 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  7-12 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Lokal (İğne)

Badem Göz Nedir?

Badem göz şekli, hafif çekik, iri ve canlı bakışa sahip göz şekline denilmektedir. Ceylan gözlerine de benzetilen bu göz şekli, anlamlı ve derin bakışlar sağlar. Badem göz estetiği, kişinin hem daha genç hem de daha çekici görünmesini sağlar.

Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem Göz Estetiği Nedir?

Herkes derin ve anlamlı bakan gözlere sahip olmak ister. Kadın-erkek herkes için gözlerdeki ifade büyük anlam taşır. İnsan iletişiminin önemli bir parçasını oluşturan bakışlar ifademizin en büyük belirleyicisidir. Canlı bir bakışa sahip, iri ve hafif çekik bir göz şekli olarak tanımlayabileceğimiz badem göz, göz estetiğinde en çok tercih edilen operasyondur.

Yüz ile bakışlar bir bütün oluşturarak yüz ifadesini belirlemektedir. Badem göz ise hafif çekik ve iri, canlı bakışa sahip göz şeklidir. Günümüzde en çok beğenilen göz şekli olan badem göz, ceylan gözlerine benzetilir. Badem göz estetiği, daha iri gözlere ve canlı bakışlara sahip olmak isteyenlerin sıkça başvurduğu bir estetik ameliyattır.

Badem Göz Estetiği Ameliyatları Hangi Göz Yapısındaki Kişilere Yapılır?

Badem Göz Estetiği Ameliyatları Hangi Göz Yapısındaki Kişilere Yapılır?

Yaş ilerledikçe göz kapakları elastikiyetini kaybederek sarkabilir. Bu nedenle badem göz estetiği 25 yaş üstünde sıkça tercih edilen bir işlemdir. Badem göz operasyonları bakışları; yorgun, üzgün, mutsuz bir ifade barındıran, göz şeklini beğenmeyen ve bu durumdan rahatsızlık duyan kişilerin başvuracağı bir operasyon çeşididir. 18 yaşından itibaren göz kapaklarındaki düşüklüğü gidermek için kolaylıkla uygulanabilecek bir operasyondur.

Badem Göz Estetiği Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?

Badem göz estetiği ameliyatı;

 • Düşük göz kapaklarını yukarı doğru kaldırmak
 • Sarkık gözaltlarını toparlamak
 • Gözlerde doğuştan gelen ya da sonradan oluşan asimetriyi gidermek
 • Daha iri ve çekik göz yapısına sahip olmak için yaptırılmaktadır.
Badem Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği lokal anestezi altında yapılan bir uygulamadır. Bu nedenle uygulama öncesi bölge uyuşturulur. Gözün dış kenarlarında bulunan bağlar daha yukarı çekilerek bu noktadaki kemiğe sabitlenir. Böylece göz daha çekik bir hal alır. Operasyon sonrası hasta evine gönderilir.

Badem göz estetiğinde özel dikişler kullanılır ve bu dikişler kendiliğinden erir. Hasta operasyon sonrası kaldığı yerden hayatına devam edebilir.

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Kalıcılığı Nedir?

Badem göz estetiği ameliyatında düşük olan göz kapakları da yukarıya kaldırılabilir. Bu işlemin kalıcılığı 3-4 yıl arasındadır. Ameliyat sonrası sonuç istenilen gibi olmazsa işlem geri eski durumuna döndürülebilmektedir.

Badem Göz Estetiğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu operasyonu yapabilecek birçok estetik operasyon merkezi, klinik ve hastane vardır. Burada önemli olan operasyonu yapacak olan cerrahın işinde ne kadar bilgi ve  tecrübe sahibi olduğudur. İkinci önemli nokta ise hastanın taleplerini ve şikâyetlerini açık bir şekilde hekime anlatmasıdır. Hekim de ameliyat şekli ve öngörülen sonuç hakkında hastayı doğru ve detaylı bir şekilde bilgilendirmelidir.

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasında hastanın birkaç saat hastane ortamında gözetim altında tutulması yeterlidir. İşlemden birkaç saat sonra hasta taburcu edilebilir. Sarkık göz kapaklarını yukarı çekmek için ince dikişler atılır. Bu nedenle hafif kaşınma ve sızlama hissedilebilir. İşlemden yaklaşık 3-4 gün sonra hastanın dikişleri alınır. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmaz. Hasta işlemden 2 gün sonra yüzünü yıkayabilir. Dikiş bölgesi tamamen iyileşene kadar göz makyajından kaçınılmalıdır. Göz çevresi hassas olduğu için makyaj yaparken ya da temizlerken de dikkat edilmelidir.

Badem Göz Estetiği Zararlı Mı?

Gözle ilgili her tedavinin hassas olmasından dolayı göz kapaklarında yapılan işlemlerin de kişiye bir zararı olmaz. Badem göz estetiğinde istenilen sonucun elde edilebilmesi için belirli bir süre beklenilmelidir. Zamanla iyileşen gözler ve ödemin atılmasıyla birlikte gözler üzerinde şişlik kalmayarak çekik bir görünüme kavuşulmuş olacaktır.

Görme kaybı gibi endişelerden uzak durmak için kesinlikle böyle bir zararın olmadığını doktorunuz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Badem göz estetiği öncesinde bir endişeye gerek yoktur. Korkutucu ve yanıltıcı endişeli sözlere maruz kalmamak için ameliyattan önce motivasyonunuzun düşmesine izin vermeyerek başarılı bir şekilde badem göz estetiği olmak hastaların enerjisini yükseltecektir.

Badem Göz Estetiğinde Göz Şekli Bozuluyor Mu?

Badem Göz Estetiğinde Göz Şekli Bozuluyor Mu?

Kişiler, vücudunda memnun olmadıkları bölgede değişiklik yapmak için estetiğe başvurur. Estetik operasyon sonrası, operasyon öncesi görünümünden farklıdır. Badem göz estetiği sonrasında göz şeklinde bir bozulma oluşmaz. Operasyondan sonra gözlerin daha ufak ve çekik görünmesinin nedeni; göz şeklinin bozulmasından değil, istenilen çekikliğe ulaşılmasından kaynaklanır. Bu durumda gözlerde herhangi bir küçülme durumu oluşmadığı gibi operasyon sonrasında gözler daha canlı görünerek kişinin yüz ifadesini güzelleştirir.

Badem göz estetiği daha doğal bir görünüm oluşturur, göz şeklini düzelterek daha çekici ve canlı bakmaya yardımcı olur.

Badem Göz Estetiği Sonrası

Ameliyattan sonra badem göz şekli hemen elde edilemeyebilir. Uygulama sonrası belirli bir zaman geçtikten sonra doğru görüntüyü sergileyerek canlı bakışlara sahip olunur. Ameliyat sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. İyileşme süresince gözler üzerinde hafif bir kızarıklık, şişlik veya morluk oluşması muhtemeldir. Endişeye kapılmayarak gözleri temiz tutmak süreci hızlandıracaktır. Çoğu zaman hastaların hemen duruma adapte olmasıyla birlikte iyileşme süresi uzamayarak kişi kendiliğinden durumu normalleştirerek yaşamaya başlayacaktır.

Ameliyat sonrası biz kalmaz, bu nedenle hastalar gönül ferahlığı ile evlerine gidebilir. Badem göz estetiğinden sonra gözlerde olan kızarıklıkların çok hafif boyutlarda olması sonrasında iyileşme süreci hızlı bir şekilde tamamlandığından dikişler alınacaktır. Dikişlerin alınmasının ardından kişi, daha normal bir yaşantıya geçerek gözlerinin etkisiyle kendini iyi hissedebilecektir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem göz estetiği fiyatları uygulamayı yapacak doktor, doktorun tecrübesi, uygulanacak teknik, uygulama yapılacak klinik ve şehre göre değişmektedir.

Badem göz estetiği ameliyatı fiyatları ile ilgili bilgi almak için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Sıkça Sorulan Sorular

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Badem göz estetiği ameliyatları genelde 35-45 dakika arasında sürmektedir.

Badem göz estetiği ameliyatı öncesi uygulama yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu nedenle uygulama esnasında hiçbir ağrı hissedilmez.

Badem göz estetiği ameliyatlarında özel bir ip kullanılır. Bu ip zamanla eridiği için dikiş izi ya da bıçak izi kalmaz.

Badem göz estetiği ameliyatı cerrahi bir operasyon olduğu için etkisini kaybetmez. Ancak yaşlanma ile birlikte göz çevresinde sarkmalar oluşabilir.

İşlemden yaklaşık 1 hafta sonra makyaj ve bakım yapabilirsiniz.

Evet, erkekler de badem göz estetiği yaptırabilir. Badem göz estetiği için cinsiyet farkına gerek yoktur.

Badem Göz Estetiği İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin badem göz estetik uygulamaları ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al