Hizmetlerimiz SAÇ PRP

Saç PRP Uygulaması

Kadın ve erkeklerde güzelliğin tamamlayıcı unsurlarının başında saçlar gelir. Estetik görünümü büyük ölçüde etkileyen saçlar süreli olarak ilgi ve bakım ister. Kimi zaman bakımsızlık kimi zaman da çevresel faktörlerden ya da hastalıklardan ötürü saç problemleri meydana gelir. Bölgesel saç dökülmeleri, kellik gibi sorunlar yalnızca estetik açıdan problem yaratmakla kalmaz, özgüvenimizden sosyal yaşantımıza kadar pek çok alanda olumsuz etkiler yaratabilir. Plazma enjeksiyonu ile uygulanan saç tedavisi (Saç PRP)’nin en güvenilir adresi Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik hizmetinizde.

Saç PRP Uygulaması İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  30-40 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  -

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  -

PRP Tedavisi Nedir?

PRP Tedavisi Nedir?

PRP saç dökülmesi ve zayıflayan saç telleri gibi sorunları ortadan kaldırmak için uygulanan bir çeşit medikal tedavidir. PRP cerrahi bir saç ekme yöntemi değil, saç tellerinin kökten itibaren güçlenmesini sağlayan medikal bir uygulamadır. PRP teknolojisi geçtiğimiz yıllar içerisinde yara ve dokuların iyileşme sürecinde aktif rol oynamaya başladı. Bilimsel çalışmalar neticesinde başarısı kanıtlanan PRP uygulaması, saç köklerini güçlendiriyor ve dökülmelerin önüne geçiyor.

PRP Saç Tedavisi Nedir?

PRP Saç Tedavisi Nedir?

Saç dökülmesi ile mücadele için PRP uygulaması; hastanın kanının alınıp işlenmesi ardından da saç derisine enjekte edilmesiyle uygulanan, 3 aşamalı, medikal bir saç tedavisidir. PRP yani tromosit açısından zenginleştirilmiş plazma enjeksiyonu; doğal saç büyümesini tetikleyen bir uygulamadır. Saç PRP, saç folikülüne kan akışını arttırır ve saç tellerinizin kalınlaşmasını sağlar.

PRP uygulaması estetik tıpta 1980’li yıllar itibariyle uygulanmaya başlamış ve üstün başarılar elde edip sürekli gelişerek bugüne kadar gelmiştir. Sizler de zayıflayan, matlaşan hatta dökülen saçlarınızı kontrol altına almak için Saç PRP uygulamasından faydalanabilirsiniz. Dr. Samira uzman ekibi ve tecrübesiyle Adana’da Saç PRP uygulamasının güvenilir ismi olarak yanınızda.

PRP’nin Saça Faydası Nelerdir?

PRP’nin Saça Faydası Nelerdir?

Trombosit açısından zenginleştirilmiş plazma, normal dolaşımdaki kanın içerisinde bulunan trombositlerin 3 ila 5 katını barındıran konsantre kan plazmasına verilen isimdir. Kan plazması içindeki trombositler bol miktarda büyüme faktörüne sahiptir. Büyüme faktörü uyku halindeki kıl foliküllerinin uyarılmasına ve kolajen üretim sürecinin hızlanmasına yardım eder. Tüm bunların sonucunda da saç tellerinin kalınlaştığını, saçların eskisine göre çok daha yoğun bir görünüm kazandığına tanık oluruz. Genel olarak;

 • Saçı dökülmelere karşı korur,
 • Saç dokusunu onarıp saçları büyümeye teşvik eder
 • Saç folikülü canlılığını artırır
 • Uyuyan saç köklerini canlandırır.
Saç PRP İşlemi Nasıl Uygulanır?

Saç PRP İşlemi Nasıl Uygulanır?

PRP Saç işlemi hem kadın hem de erkek bireyler için uygundur. Erkek tipi kellik, bölgesel saç dökülmesi, kadın ve erkeklerde görülen yoğun saç dökülmesi gibi sorunların giderilmesinde başarıyla kullanılmaktadır. Trombosit açısından zengin plazma dökülmeyi durdurur ve saç tellerinde güçlenme sağlar.

PRP uygulaması için önce hastadan kan alınır ve santrifüj işlemi uygulanır. Bu sayede saç tedavisinde kullanılacak plazma elde edilmiş olur. Bu plazma doku rejenerasyonunda önemli fayda sağlar. PRP uygulanacak saç derisine topikal anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşması ve işlemin acısız geçmesi sağlanır. Ardından yüksek konsantrasyonlu zengin trombositli plazmanın saç derisine enjeksiyonu sağlanır. İşlem, hastanın saçlarının yıkanmasıyla tamamlanmış olur.

3-4 ay süresince 15 günde bire denk gelen PRP uygulamasının ardından saçlar güçlenir ve dökülme probleminin önüne geçilir.

Saç PRP Fiyatları

Saç PRP fiyatları uygulamayı yapan doktor, uygulama yapılan bölge, uygulama yapılan klinik ve şehre bağlı olarak değişmektedir.

Saç PRP Uygulaması Dr. Samira’da!

Siz de saçlarınızın yıpranmasından, matlaşmasından, zayıflamasından ve dökülmesinden şikâyetçiyseniz Saç PRP işleminin güvenilir adresi Dr. Samira ile tanışmakta geç kalmayın!

Saç PRP Uygulaması Sıkça Sorulan Sorular

PRP Saç Kaç Seans Yapılır, Etkisi Kaç Seansta Görülür?

PRP saç uygulamaları 2-4 hafta aralıklarla yapılacak 3-4 seans sonrası etkili sonuçlar vermektedir. Etkiler hemen görülmeye başlar ancak asıl etki 3-4 hafta sonra ortaya çıkar.

PRP uygulamaları en çok; saç dökülmesi, ameliyat sonrası onarım, tendon yaralanmaları, osteoartrit (kireçlenme) ve cilt gençleştirme işlemlerinde kullanılmaktadır.

PRP saç uygulaması yapıldıktan sonra ilk 3 saatte saçlar yıkanmamalıdır. İlk 6 saatte de saç şekillendiricilerden kaçınmak gerekir.

Saç PRP işlemi ağrılı bir işlem değildir. İşlem yapılmadan önce uygulama bölgesine anestezik etkili solüsyonlar ile bölge uyuşturulur. Bu solüsyonlar işlemi tamamen ağrısız hale getirmektedir.

Sağlam saç kökleriyle saç dökülmesi yaşayan hastalara yapılmaktadır. Bu tür hastalar aşırı dökülme olsa bile kel değildir. Ne kadar erken Saç PRP yaptırırlarsa sonuçlar o kadar başarılı olmaktadır.

Saç ekimi, ameliyatlı ve hızlı sonuç veren bir uygulamadır. Herkes için uygun olmayabileceği gibi maliyetli de bir uygulamadır. Saç PRP ise daha ucuz, cerrahi olmayan bir tedavidir. Saç ekimi eksik bölgeleri saçla doldurma işlemi iken; saç PRP ise mevcut saçları korumaya yönelik bir tedavidir.

Hiçbir zararı bulunmaz. Ancak uygulama yapılan bölgede enjeksiyon iğnelerinden kaynaklanan kızarıklıklar veya morluklar oluşabilir. Bu yan etkiler nadir oluşur ve kısa zaman sonra geçer.

Sac PRP Uygulaması İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin saç prp uygulamalası ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al