Blog AMELİYATSIZ VE ACISIZ 10 YAŞ GENÇLEŞMEK MÜMKÜN MÜ?

Ameliyatsız ve Acısız 10 Yaş Gençleşmek Mümkün Mü?

Ameliyatsız ve Acısız 10 Yaş Gençleşmek Mümkün

Doktor Samira ve Örümcek Ağı Estetiği…

Basit ve acısız bir metotla 10 yaş gençleşmek mümkün. Estetik dünyasında yeni bir çığır açan Örümcek Ağı Estetiği veya bir başka deyişle iple yüz germe uygulaması Dr. Samira tarafından güvenle ve başarıyla uygulanıyor.

Cildimizin gençliği ve güzelliği ister istemez akıp giden zamana yenik düşer. Özellikle yüz ve boyun kısmında zamanla gevşemeler ve sarkmalar meydana gelir. Bu durumun temel nedeni kollajen ve elastin liflerinin zamanla gerginliğini yitirmesidir.

Ameliyat Olmadan Gençleşmek

Geçip giden yıllara meydan okuyan bir güzellik ve cildinize eski gençliği geri kazandırmak için çeşitli yöntemler mevcut. Ancak bunun en doğal ve basit yöntemi örümcek ağı estetiği. Ameliyat olmadan yalnızca yarım saat süren bir işlemle cildinizi yeniden eski gerginliğine kavuşturabilirsiniz. Örümcek Ağı Estetiği genellikle yüz için kullanılsa da vücudun farklı bölgelerinde de yararlanılabilen bir uygulamadır.

Yıllar Geçtikçe Cildimizin Kendini Yenileme Hızı Azalıyor

Cildimiz zaman içerisinde kendini yenileme yeteneğini yavaş yavaş kaybediyor ve sağlıklı, parlak, genç görünümünden uzaklaşıyor. Kimyasal bazı uygulamalar, lazer, yüz mezoterapisi veya mekanik soyma gibi metotlar bu durumla mücadele etmek için geliştirilmiştir. Radikal çözüm arayışındaki insanlar için ise ameliyata başvurulmaktadır. Tüm bu metotlar bazen tek tek bazense birlikte uygulanabiliyor.

Ancak Örümcek Ağı metodu cildin kendisini yenilemesini sağlayan teknikler arasında çığır açan bir nitelikte. Ameliyat gerektirmeyen bu metotta ince iğneler içerisine yerleştirilen PDO isimli ipler, cildin içine işler. Bu sayede cildin gevşeyen, sarkan noktalarındaki azalmakta olan liflerin yerine bu ipler geçer.

Örümcek ağı metodu ile cildinize uygulanan ipler sarkan cildinizi toparlayacak ve eski gençliğine kavuşturacak. Hiçbir yan etki yaratmayan bu yöntem, anestezik kremler ile acısız ve ağrısız şekilde uygulanabiliyor. Yaklaşık yarım saat süren bu uygulamanın ardından cilde uygulanan ipler 6-7 aylık bir zaman diliminde kendiliğinden eriyerek yok olmaktadır. İşlemin kalıcılığı ise 2-3 yıl boyunca devam eder.

Cildiniz Daha Sıkı ve Diri Görünür

Örümcek Ağı Estetiği bildiğiniz diğer iple askılama yöntemlerinden tamamen farklıdır. Cildin altına işlenen çok sayıda ip birbirleriyle özel bir ağ ortaya çıkartıyor ve cildinizin daha sıkı ve diri görünmesini sağlarken aynı zamanda diğer iple askılama metotlarından daha uzun süren bir kalıcılığa sahip oluyor.

Boyun ve yüz başta olmak üzere insan vücudunun çok sayıda farklı bölgesine uygulanabilen örümcek ağı, sadece lifting etkisi sağlamakla kalmıyor aynı zamanda ince kırışıklıkları da gidermiş oluyor. Kollardaki sarkmalar, meme ve karın bölgesinde doğum sonrası meydana gelen sarkmalar ve cilt gevşeklikleri, iç bacaklardaki gevşemeler ve daha birçok sorun bu teknikle giderilebiliyor.

Örümcek Ağı Estetiği Dr. Samira’da!

Siz de bu mucizevi yöntemle kırışıklıklarınızdan, sarkmalarınızdan kurtulmak istiyorsanız estetiğin ve güzelliğin adresi Doktor Samira ile tanışmakta geç kalmayın!

Yüz askısı ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al