Dudak Dolgusu

Estetik operasyonlar geçmişte hiç olmadığı kadar yaygınlaşmış durumda. Vücudumuzda ve yüzümüzde hoşnut olmadığımız noktaları estetik operasyonlar yardımıyla, hayalini kurduğumuz şekle kavuşturmak için oldukça şanslı bir dönemde yaşıyoruz. Gelişen teknoloji maliyetleri azaltmış, estetik kliniklerin ve bu alanda uzmanlaşan hekimlerin sayısı da artmış durumda. Ancak söz konusu estetik müdahalenin profesyonel bir şekilde uygulanabilmesi için doğru kliniği ve hekimi seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Etkileyici bir yüz ifadesinin olmazsa olmaz tamamlayıcısı dolgun dudaklar, en çok talep gören uygulamalardan biri. Dudak Dolgusu’nun bir numaralı adresi Dr. Samira, özgün ve güvenli metotlarıyla çok sayıda insanı hayalini kurdukları dolgun ve estetik dudaklara kavuşturuyor. Peki Dudak Dolgusu İşlemi nedir? Dudak Dolgusu yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? Gelin bu soruların cevaplarına birlikte göz atalım.

Dudak Dolgusu İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  6-10 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Tropikal (Yurtdışı) Krem

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak Dolgusu Nedir?

Estetik müdahaleler arasında en popülerlerinden biri dudak dolgusudur. Dudak dolgusu, ince ve hacimsiz dudakların dolgu işlemi ile daha estetik ve hacimli hale getirilme işlemidir. Çok ince dudaklı kişiler, belirgin ve etkileyici bir yüze sahip olabilmek için dudak dolgusuna başvururlar. Ancak dudak dolgusu deyince insanların zihninde kötü uygulamaların ardından oluşan yapay dudaklar canlanıyor. Fakat profesyonel işlemlerle gerçekleştirilen dudak dolgusu kusursuza yakın, doğal ve canlı bir görünümü beraberinde getirir. Kişinin kendi dudak yapısını dikkate alarak, yavaş ve sabırlı biçimde yürütülen bir operasyon sonucunda doğal ve dolgun dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu, estetik bir işlem olduğu için yüz anatomisini iyi bilen tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Doktor muayenede uygulamanın nasıl yapılacağı ve ne miktarda dolgu kullanılacağına karar verir. Ardından uygulamaya geçilir. Önce dudaklara topikal anestezi kremi sürülerek uyuşması sağlanır. Ardından 1 ml dudak dolgusu, dudak bölgesinde cilt altına encekte edilir. Dudaklar uyuşmuş olduğu için hiçbir ağrı-sızı hissedilmez.

Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

Dudak dolgusu yapılan dudağa verdiği şekle göre göre;

 • Afrodit tipi dudak dolgusu
 • Hera tipi dudak dolgusu
 • Venüs tipi dudak dolgusu çeşitleri vardır.

Tekniğine göre ise;

 • Fransız dudak dolgusu
 • Rus dudak dolgusu (Russian Lips) uygulamaları bulunur.
Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 • Dudaklardaki etkisi geçicidir. Olumsuz bir durum olduğunda veya uygulama beğenilmediğinde bu dolgular eritilerek dudak eski yapısına kavuşturulabilir.
 • Cerrahi bir işlem olmadığından herhangi bir kesi veya bandaja ihtiyaç duyulmaz.
 • Etkisini anında görmek mümkündür.
 • Sadece dudak hacmini artırmaz, aynı zamanda dudak kontürünü belirginleştirir, asimetriyi düzeltir, dudaklarda nem artışı sağlar.
 • Dolgu maddesinde bulunan hyaluronik asit nedeniyle dudaklara canlı ve parla bir görünüm de kazandırır.
 • Dudakları küçük dokunuşlarla büyütmek daha güvenli bir yöntemdir. Dolayısıyla yavaş yavaş ve kademeli büyütmeye olanak tanımaktadır.

Dudak Dolgusunun Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir?

 • Uzman bir doktor tarafından yapıldığı zaman hiçbir yan etkisi bulunmaz.
 • Nadiren dudaklarda kısa süreli olmak üzere morluk oluşabilir.
 • Aşırıya kaçıldığında doğallıktan uzak, yapay görünümlere neden olunabilir.
 • Deneyimsiz kişiler tarafından yapıldığında simetrik ve düzgün olmayan dudaklar, dudaklarda topak oluşumları gibi durumlar gözlenebilmektedir.
Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dudak dolgusu işleminin kalıcılığı üzerinde belirleyici bazı faktörler vardır. Burada en önemli faktör, dolgu işleminin ne kadar başarılı uygulandığıdır. Bunun dışında kişinin metabolizma hızı da süre üzerinde belirleyicidir. Ancak ortalama bir süreden bahsetmemiz gerekirse bu değişkenlere bağlı olarak 4 ila 12 aylık bir kalıcılıktan söz edebiliriz. Operasyon sırasında dudağa enjekte edilen dolgu eridikten sonra zaman içinde dudakların eski haline döndüğünü görürüz. Fakat dudak eski haline dönüşürken bu süreçte dudak sarkması ya da bozulma yaşanmaz. Yani gönül rahatlığı ile özlemini duyduğunuz dudaklara kavuşabilirsiniz. Eğer gerçek anlamda profesyonel bir klinikte dudak dolgusu yaptırırsanız, zamanla dolgu erise bile eskiye kıyasla bir derece daha dolgun dudaklarınız olacaktır. Sanılanın aksine dudak dolgusu geri dönüşü olmayan bir işlem değildir.

Dudak Dolgusu Nasıl Eritilir?

Dudak dolguları, geçici dolgu işlemleridir ve uygulamaya devam etmezseniz dudaklarınız eski halini alır. Operasyon sırasında bir noktayı veya dolgunun tamamını beğenmediğiniz taktirde dolguyu beş dakika içinde eritebilecek enzimler sayesinde dudakları hemen eski haline döndürebilirsiniz.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

Dudak dolgusunda hyaluronik asit kullanılır. Hy.aluronik asit ise su tutma özelliği nedeniyle ödemlere neden olabilir. Dolgunun bir önce oturması ve ödemin geçmesi için bol bol su içilmelidir.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Dudak dolgusunun oturması için oluşan ödemin geçmesi gerekir. Bu da yaklaşık 2 haftalık bir süreci kapsar. Bu süre sonrası dudaklar yüz hatlarınız ile uyumlu hale gelmektedir.

Dudak Dolgusu Acılı Bir İşlem Midir?

Adana’da Dr. Samira tarafından uygulanan dudak dolgu işlemlerinde dudağınıza sürülen ve aynı zamanda anestezi işlevi gören kremler sayesinde hissedeceğiniz acı en aza indirilir. Bu sayede acısız biçimde ve son derece kısa bir süre içerisinde hayalini kurduğunu dudaklara kavuşmuş olursunuz.

Dudak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Dudak Dolgusu Operasyonu sadece 15 ila 20 dakika sürer. Operasyonun ardından dudaklarda iğne travması yaşanır. Bundan ötürü de ilk anda bazı şişlikler ve morluklar oluşabilir. Ancak kısa bir süre sonra dolgu tam olarak oturur ve hayalini kurduğunuz görüntüye kavuşursunuz.

Dudak Dolgusu Dr. Samira’da!

Dudak Dolgusu Fiyatları Ne Kadardır?

Dudak dolgusu, hem estetik görünümünüzü hem de sağlığınızı ilgilendiren bir işlem olduğu için kaliteli ve sertifikalı ürünlerle yapılması gerekir. Dudak dolgusunun fiyatları ise işlemin yapıldığı kliniğe, işlemi yapan doktor ve ekibine, doktorun tecrübesine ve işlemde kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Sağlığınız için sağlıksız ürünlerle yapılan ucuz uygulamalardan kaçınmanız önemlidir.

Dudak Dolgusu Dr. Samira’da!

Dudak dolgusunun bir numaralı adresi Dr. Samira, sizleri hayalinizdeki dudaklara kavuşturuyor. Dudak dolgusu işlemi sırasında geçici hyalüronik asit kullanan Dr. Samira, bu enzimi vücuttan doğal yollarla kolayca atılabildiği için tercih ediyor. Ancak en doğru karar kişinin durumu ve beklentileri göz önünde bulundurularak veriliyor. Siz de Dr. Samira’ya başvurarak kendiniz ve dudaklarınız için en doğru kararı verebilirsiniz.

Hayallerinizi ertelemeyin, dudak dolgusunun adresi Dr. Samira ile arzu ettiğiniz dolgun dudaklara kavuşmakta geç kalmayın!

Dudak Dolgusu İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin dudak dolgusu ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al