Hizmetlerimiz MASSETER BOTOKS (MASSETER BOTOX)

Masseter Botox (Çene Botoksu)

Çene bölgesinin yan kısmında yer alan ve en güçlü çiğneme kası olarak tanımlanan masseter kası, bazı durumlarda büyür ve dışarıdan bakıldığında görülebilecek kadar belirgin hale gelir. Bu duruma masseter hipertrofisi (masseter büyümesi) denir. Masseter büyümesinin temel sebebi gün içerisinde uyanıkken veya uyku esnasında bilinçsizce diş sıkma ve diş gıcırdatma alışkanlığıdır. Bunun yanı sıra çok sık sakız çiğneyen veya sert etler yiyen insanlarda da masseter hipertrofisi meydana gelebilir. Bu rahatsızlığın tedavisi için başvurulan yöntem ise masseter botoksudur.

Masseter Botox (Çene Botoksu) İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  10 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  3-5 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Yok

Masseter Botoksu Nedir?

Masseter Botoksu Nedir?

Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi tarafından başarı ile uygulanan Masseter Botoksu, masseter kasının bulunduğu çenenin yan kısmının inceltilmesi işlemidir. Halk arasında çene botoksu olarak da adlandırılan bu işlem estetik amaçla yüzün alt bölgesindeki şekil bozukluklarının giderilmesi için uygulanır.

Bilhassa yoğun ve stresli dönemler geçiren bireylerde farkında olmaksızın diş sıkma alışkanlığı gözlenebilir. Bu alışkanlıklar yüz ve çiğneme kaslarında bir büyümeye neden olur. Hal böyle olunca yüzün estetik görünümünde bozulmalar yaşanır. Bu durumun tedavisi için geliştirilen çene botoksu işlemi, yüzü yeniden arzu edilen görünüme kavuşturur. Özellikle erkeksi bir görünüm yarattığı için kadınları rahatsız eden masseter büyümesi, çene botoksu sayesinde kolayca giderilmektedir.

Siz de Dr. Samira ile Çene Botoksu uygulamasından faydalanarak orantılı bir yüze kavuşabilirsiniz.

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) Neden Yapılır?

Masseter Botoksu yalnızca estetik kaygılarla yapılan bir operasyon değildir. Masseter kasında yaşanan büyüme bir takım fonksiyonel sorunları da beraberinde getirir. Çene yanlara doğru genişlerken yüzünüz giderek kare formuna dönüşür. Kadınlar sert ve erkeksi bir görünüme bürünürler. Diş sıkma durumu ileride şiddetli acılarla kendisini gösteren ciddi diş problemlerine ve hasarlara yol açar. Bu gibi problemleri ortadan kaldırmak için bilinen en iyi yöntem Masseter Botoksu’dur.

Masseter Kası Neden Büyür?

 • Aşırı sakız çiğneme
 • Stres nedeniyle geceleri diş sıkma
 • Stres nedeniyle geceleri dış gıcırdatma
 • Kabuğu sert besinlerin kabuklarını dişle kırma

Kasın genetik olarak hiperaktif olması gibi durumlar deneyle masseter kası büyümektedir.

Masseter Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Masseter Botoksu (Çene Botoksu) uygulamasının kişiye sağladığı avantaj ve faydaları sıralamamız gerekirse:

 • Cerrahi müdahale olmadan gerçekleşen bu uygulama herhangi bir risk barındırmaz. Probleminizden risksiz ve güvenli bir şekilde kurtulmanızı sağlar.
 • Çene yapınızın incelmesini, kare formundan çıkıp ince ve oval bir yüze sahip olmanızı sağlar.
 • Çene kaslarınızın boyutu küçülür bu sayede de belirgin, ince çene hatlarına sahip olursunuz.
 • Çene sıkma ve diş gıcırdatmadan kaynaklanan ağrılarla vedalaşmış olursunuz.

Kimler Masseter Botoksu Yaptırabilir?

Masseter botoksu, çene şeklinden memnun olmayanların tercih ettiği bir uygulamadır. Bu işlemi yaptıracakların yüz hatlarının oturmuş olması ve herhangi bir rahatsızlığı bulunmaması gerekir. Hamile veya emziren anneler ile sağlık durumu yerinde olmayan bireylerin masseter botoksu yaptırmaları önerilmemektedir.

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

Masseter Botoksu Nasıl Yapılır?

Masseter botoksunda işleminde; dişlerin gıcırdatılması ve çenenin sıkılmasına neden olan masseter kasına botulinum toksini direkt olarak enjekte edilip kasın zayıflatılması sağlanır. Botulinum toksin kasları rahatlatır, diş gıcırdatması nedeniyle oluşan dişlerin aşınma ve yıpranmasını azaltır.

Masseter botoksundan yüz ifadeleri ve çiğneme gibi istemli hareketler etkilenmez.

Masseter Botoksu Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?

Masseter botoksu öncesi anestezik krem sürülerek işlem bölgesi uyuşturulur. Dolayısıyla uygulama nedeniyle hiçbir ağrı-sızı hissedilmez. Hatta bazen anestezik krem bile kullanılmaz.

Masseter Botoksu Ne Kadar Sürer?

Masseter botoksu uygulaması yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Hasta, işlem yapıldıktan hemen sonra günlük yaşamına devam edebilmektedir.

Masseter Botoksu Fiyatları

Masseter Botoksu Fiyatları

Masseter botoksu fiyatları uygulamayı yapacak doktora, doktorun tecrübesine, dolguda kullanılan malzemelerin kalitesine, dolgu işleminin yapıldığı klinik ve şehre göre değişmektedir. Malzeme ne kadar kaliteliyse, doktorun tecrübesi ne kadar fazlaysa uygulamanın fiyatı da o oranda artmaktadır.

Masseter Botoksu Dr. Samira’da!

Hayal ettiğiniz orantılı ve çekici yüze sahip olmak için geç kalmayın. Bir an önce Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi Masseter Botoksu hizmetiyle tanışın!

Masseter Botox (Çene Botoksu) Sıkça Sorulan Sorular

Masseter Botoksu Ne Kadar Kalıcıdır?

Masseter botoksu uygulamalarının etkisi 3-6 ay kadar etkili olmaktadır. Bu süre kişilere ve çeşitli nedenlere göre değişebilir. Kalıcı bir etki için uygulama yapıldıktan 2-4 ay ay sonra yenidin botoks yaptırılması önerilmektedir.

Masseter botoksu sonrası 3-4 hafta içerisinde etki yüzde 100 hissedilir hale gelir. Bu etki (inceltici V etkisi) yaklaşık 4 ay kadar devam eder. Enjeksiyon yapıldıkça etkinin süresi artar.

Yok. Masseter botoksu sonrası yemek yerken ağrı yada çiğnenirken herhangi bir güçlük ile karşılaşılmaz. Ancak uzun süreli sakız çiğnemek, çerez ve sert et tüketme gibi yoğun çiğnemeye neden olan beslenme tarzı kasların yeniden kalınlaşmasına neden olabilmektedir.

İşlem yapıldıktan sonra ilk 24 saatte makyaj yapılması önerilmez. Ancak daha sonraki günlerde makyaj yapabilirsiniz. Bu konuda en sağlıklı bilgi için doktorunuza danışınız.

Botoks, ameliyatsız bir estetik uygulamadır. Çene küçültme ameliyatı ise cerrahi bir operasyondur. Bu operasyonda çene kemiğinde kesi veya traşlama yapılarak kemik yeniden şekillendirilir. Masseter Botoksu ise ameliyatsız çene küçültme operasyonudur. Hiçbir riski yoktur.

Masseter Botox (Çene Botoksu) İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin elmacık kemiği dolgusu ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al