Kurumsal SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Cilt bakımı ve estetik uygulamalarla ilgili internette yoğun bir bilgi kirliliği bulunuyor. Neredeyse her yer doğru bilinen yanlışlarla dolu. Bu yüzden Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi ve Doktor Samira olarak, insanların cevabını en çok merak ettiği soruları bu sayfada sizlerle paylaşıyoruz. Siz de estetik, güzellik ve cilt sağlığına dair kafanızı kurcalayan soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

Botoks Nedir Ne İşe Yarar?

Estetik tıp başta olmak üzere çok sayıda tıbbi alanda faydalanılan botoks uygulamasının başlıca amaçları, aşırı terleme ve yüzde oluşan kırışıklık problemlerinin giderilmesidir. Clostridium Botulinum isimli bakteriden elde edilen botoks, insan yüzünde yaşlanmaya bağlı olarak oluşan çizgi ve kırışıklıkları gidermenin bilinen en kolay ve güvenli yoludur. Siz de kırışıklıklarınızdan yahut aşırı terlemekten şikayetçiyseniz Doktor Samira ile botoks uygulamasına başvurabilirsiniz.

Ölü hücrelerin cildinizin yüzeyinden temizlenmesi şeklinde uygulanan bir cilt bakım işlemidir. Yapılma yöntemine göre farklı isimlerle anılır. Örneğin cilde kimyasal bir solüsyon uygulanılarak yapılan peeling işlemine kimyasal peeling denir. Kimyasal peelingin avantajı cildi soymakla kalmayıp aynı zamanda derinlemesine bir temizlik de sağlamasıdır. Siz de cildinizi tazelemek için Doktor Samira ile peeling uygulamasına başvurabilirsiniz.

Dudak dolgusu, dudağınızın yapısını biçimlendirmek ya da dudaklarınıza hacim kazandırarak daha çekici bir görünüm elde etmek için uygulanan, bir çeşit estetik uygulamadır. Dudaklarınızın iç kısmına ve çevresine dermal dolgu enjekte edilerek gerçekleştirilen bu işlemde cilde doğal hacim kazandıran hyalüronik asitle gerçekleştirilir. Siz de dolgun ve estetik dudaklara sahip olmak için Dudak Dolgusunun güvenilir adresi Doktor Samira ile tanışabilirsiniz.

Çene dolgusu veya bir başka ismiyle Jawline işlemi çene ucundan kulak önlerine doğru uzanan kemik hattı üzerinde uygulanan estetik bir işlemdir. Jawline dolgusu ile çene ucunuzdan kulaklarınıza uzanan çizginin daha belirgin ve çekici bir görünüm kazanması amaçlanır. Jawline sayesinde belirgin bir çene hattına sahip olabilirsiniz. Siz de Hollywood yıldızlarını aratmayan, keskin bir yüz hattına sahip olmak istiyorsanız Jawline Çene Dolgusunun güvenilir adresi Doktor Samira ile tanışabilirsiniz.

PRP uygulaması iyileşemeyen yaralarda, vasküler sorunlarda, ortopedik rahatsızlıklarda, diş hekimliği alanında ve estetik müdahalelerde kullanılmaktadır. Leke oluşumları, ciltte oluşan çatlaklar, sivilceler, saçlar, yara izleri ve kırışıklıkların tedavisinde faydalandığımız PRP yöntemi ile sarkmalardan ve kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür.

Dünyanın pek çok ülkesinde yaşlanma karşıtı (anti-aging), cilt yenilenmesi, lekeler, saç tedavisi, kronik ağrılar, sportif yaralanmalar, deri hastalıklar, yara izleri ve daha birçok alanda kullanılan mezoterapi, cildin altında bulunan elastin ve kolajen gibi yapıların uyarılmasını sağlar.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al