Hizmetlerimiz Dolgu Uygulamaları JAWLINE ÇENE DOLGUSU

Jawline Çene Dolgusu

Yüz hatlarını orantılı gösterip daha çekici bir ifade kazandıran Jawline Çene Dolgusu son yıllarda en popüler estetik uygulamalardan biri haline geldi. Hollywood yıldızlarının ardı ardına Jawline ve Çene Dolgusu yaptırmasıyla başlayan bu trend kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Jawline Çene Dolgusu ile hayalinizdeki estetik ve çekici görünüme kavuşabilirsiniz.

Jawline Çene Dolgusu İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  20 Dakika

 • Kalıcılık Süresi

  8-12 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Tropikal (Yurtdışı) Krem

Jawline Çene Dolgusu Nedir?

Jawline Çene Dolgusu Nedir?

Estetik dış görünüşümüzü etkileyen önemli etkenlerden biri çene bölgesidir. Çene bölgesine yönelik farklı estetik operasyonlar mevcuttur. Bu işlemlerden biri olan Jawline Dolgu, bilhassa cerrahi müdahale istemeyen ama buna karşın yüzünde altın oranı yakalamak isteyen kişilerin ilk tercihi olarak öne çıkmaktadır. Hyalüronik asit dolgu ile uygulanan Jawline Çene Dolgusu, tamamen sağlıklı bir estetik müdahaledir. Çünkü hyalüronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunan ve alerjik bir reaksiyon yaratmayan bir maddedir.

Jawline Çene Dolgusu, FDA tarafından onaylı bir işlemdir ve yüz hatlarını yeniden biçimlendirmek ve daha keskin, belirgin bir çene hattına sahip olmak için yapılır. Çene dolgusu için yaygın olarak tercih edilen bu estetik işlem sayesinde çene ucundan kulaklara kadar uzanan çizginin belirgin hale gelmesini sağlar ve neticesinde kişi estetik, çekici bir yüze sahip olur.

Jawline Çene Dolgusunu Kimler Yaptırıyor?

Jawline Çene Dolgusunu Kimler Yaptırıyor?

Jawline Çene Dolgusu, çenesini yüz hatları ile uyumla hale getirmek, çene ucunu uzatmak, çene hattında bulunan sarkma ve dalgalanmaları giderip daha estetik ve güzel yüz hatlarına sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilen bir uygulamadır.

Jawline Çene Dolgusu, ideal kilolarına yakın ve sağlık yönünden problem yaşamayan yetişkinlerin çoğunda yapılabilmektedir. Bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken konu, uygulamayı yapacak uzmanın yetkinliğidir. Çünkü Jawline Çene Dolgusu küçük bir dokunuş olmasına rağmen yüz hatlarını etkileyerek insanın görünüşünü şekillendirir. Yapılacak en küçük bir hatada istenmeyen ve estetik olmayan bir görünüş ortaya çıkabilmektedir.

Jawline Çene Dolgusu Ne Gibi Etkiler Sağlar?

 • Yüz boyun ve gıdı diye adlandırılan bölgeler arasında denge sağlar
 • Çene bölgesinde var olan kırışıklıkları ortadan kaldırır
 • Yüzünüze V şekli verir ve bu sayede daha estetik bir görünüm kazandırır.
 • Gıdı problemi yaşıyorsanız bunun giderilmesini sağlar.
 • Daha belirgin bir çene ucuna sahip olursunuz.
 • Yüzünüzün oval bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • Çenesi normalden küçük olan insanların çenesine hacim kazandırır.
 • Çene ucunuz aşırı sivriyse oval bir hal alır.
Jawline Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dr. Samira tarafından uzun zamandır başarı ile uygulanan Jawline Çene Dolgusu işlemi en risksiz dolgu malzemeleri arasında yer alan hyalüronik asit ile gerçekleştirilir.

İşlem öncesinde çene bölgesine ve çevresine anestezik krem uygulanır ve işlemin acısız geçmesi sağlanır. Sonrasında kişinin ihtiyaçlarına göre belirli noktalara dolgu enjekte edilir.

İşlemin hemen ardından dolgu yapılan bölgede sertlik veya şişlik hissi yaşanabilir. Fakat bu his son derece normal olup en geç iki haftalık bir zaman diliminin ardından yok olacaktır. İkinci haftanın ardından çeneye enjekte edilen dolgu, doku ile bütünleşir ve bölge yumuşar. Doğal bir görünüm ve hissiyat kazanılır.

Jawline Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Jawline Çene Dolgusu sonrası bazı ağrı, morluk ve şişlikler görülebilir. Bu durumlarda panik yapmamak gerekir. Bu tür yan etkiler kısa sürelidir ve bir süre sonra geçecektir. İşlem sonrası yaklaşık bir hafta dinlenmek gerekir. Dinlenme, işlemin kalıcılığı açısında da önemlidir. Bir hafta zaman geçtikten sonra ise hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Jawline Çene Dolgusunun Yat Etkisi, Zararı Var Mı?

Jawline Çene Dolgusu işlemlerinde hyalüronik asit içerikli geçici dolgu maddeleri kullanır ve bu uygulamaların komplikasyon riski yok denecek kadardır. İşlem sonrası uygulama yapılan bölgede hafif şişme ve kızarıklık oluşabilir. Bu yan etkiler kısa sürelidir ve birkaç güne geçer. Bazı durumlarda enjekte edilen dolgu maddeleri bazı durumlarda cilt altında toplanabilir. Bu tür durumlarda masaj yapılarak bu topaklar dağıtılır.

Jawline Çene Dolgusu Fiyatları

Jawline Çene Dolgusu Fiyatları

Jawline Çene Dolgusu fiyatları uygulamayı yapacak uzman, uygulama yapılacak merkez, uygulamada kullanılacak dolgu türü ve miktarına bağlı olarak değişmektedir. İşlem fiyatları 1mL (bir tip) dolguya bağlı olarak belirlenmektedir. Bazı kişiler 1 mL’lik bir uygulamayla istediği yüz görünümüne kavuşurken bazıları ise daha fazla dolguya ihtiyaç duyabilmektedir.

Jawline Çene Dolgusu, Dr. Samira’da!

Siz de Jawline Çene Dolgusu ile hayalini kurduğunuz estetik ve çekici görünüme kavuşmak için uzmanlığı ve tecrübesiyle estetik uygulamaların güvenilir ismi olan Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi ile tanışmakta acele edin!

Jawline Çene Dolgusu Sıkça Sorulan Sorular

Jawline Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Jawline Çene Dolgusunun kalıcılık süresi ortalama olarak 1-1,5 yıl arasında değişmektedir. Cilt altına yerleştirilen hyaluronik asit içerikli dolgu yavaş yavaş kaybolur. Dolgunun etkisi geçtikten sonra çene görünüşü ilk halini alır.

Jawline Çene Dolgusu uygulanmadan önce topikal anestezi kremi uygulanarak bölge uyuşturulur. Ardından cilt altına girilip dolgu işlemi tamamlanır. Bazı dolgularda acıyı azaltan lidokain de bulunmaktadır. Bu nedenle Jawline Çene Dolgusu uygulaması konforlu bir işlemdir.

Jawline Çene Dolgusu işlemleri ortalama olarak 20 dakika sürer. Bu işlemle çenede bulunan çukurluklar, sarkıklıklar ortadan kalkın, çene daha güçlü ve güzel bir görünüme kavuşur.

Evet, etkisi ortadan kaldırılmaktadır. Jawline uygulamalarında kullanılan hyaluronik asit vücutta doğal halde bulunur. Bu maddeyi eritecek olan hyaluronidaz enzimin işlem yapılan bölgeye uygulanması sonrası dolgu ortadan kalkar ve çene 24 saat içerisinde eski haline kavuşur.

Jaw Line Çene Dolgusu İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin jawline çene dolgusu uygulamaları ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al