Hizmetlerimiz Dekolte Mezoterapisi

Dekolte Mezoterapisi

Her insan zaman içerisinde güneş ışınlarına, çevresel koşullara ve yaşlanmaya bağlı olarak dekolte bölgesinde kırışıklıklar, cilt kuruluğu ve benlenmelerle karşılaşır. Kişiyi olduğundan daha yaşlı gösteren bu etkiler için günümüzde en çok tercih edilen tedavilerin başında Dekolte Mezoterapisi gelir. Dekolte Mezoterapisi vücudun kollajen üretimini yeniden tetikleyecek bileşenler barındırır. Dolayısıyla Dekolte Mezoterapisi yaptıran kişi parlak, gergin ve genç bir cilde kavuşur.

Dekolte Mezoterapisi Tablosu
 • İşlem Süresi

  15 dk.

 • Kalıcılık Süresi

  6-8 ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Tropikal (Yurtdışı) Krem

Dekolte Mezoterapisi Uygulaması ve Fiyatları

Dekolte Mezoterapisi Nedir?

Dekolte bölgesinde oluşan; çevresel etkilerden ve ilerleyen yaştan ötürü kaynaklanan cilt kuruluğu, sarkma, derinleşen çizgiler ve kırışıklıkların en etkili tedavi yöntemine Dekolte Mezoterapisi denilir. Dekolte Mezoterapisi, kişiye özlediği gergin, canlı, genç görünümünü yeniden kazandırır. Ameliyatsız bir uygulama olan bu yöntem medikal estetik yöntemlerinden biridir.

Tedavi sırasında hastanın cildine ihtiyaç duyduğu çeşitli vitaminlerden, hyaluronik asitten ve proteinlerden oluşan bir bileşim enjekte edilir. Dekolte Mezoterapisinin ardından cilt yeniden kollajen üretmeye başlar. Sonucunda da daha parlak, gergin ve genç görünen bir cilt elde edilir.

Dekolte Bölgesindeki Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

 • Bölgede güneş lekelerinin ve et benlerinin meydana gelmesi,
 • Derinin gevşemesi,
 • Bölgedeki çizgilerin giderek daha derin hale gelmesi ve sayısının artması,
 • Dekolte bölgesinde gözlenen renk bozulması.

Dekolte Bölgesini Gençleştiren Uygulamalar Nelerdir?

 • PRP
 • İp Askı İşlemi
 • Gençleştirme Mezoterapisi ya da bir diğer deyişle Mezolifting
 • Somon DNA Aşısı

Dekolte Mezoterapisi Nasıl Gençleştirir?

Dekolte Mezoterapisinin en önemli gençleştirici etkisi, cildin kollajen lif üretimini yeniden tetikleyerek yaşlanmaya ve güneş ışınlarına bağlı ortaya çıkan hasarları yok etmesidir.

Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışımlarda hyaluronik asit ve somon DNA bileşimleri kullanılır. Bu bileşenler cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak ciltteki kurulukları ve yıpranmaları ortadan kaldırır.

Dekolte Mezoterapisi yine dekolte bölgesinde zamanla ortaya çıkan gevşemeleri, derin kırışıklıkları yok eder. Cildin ihtiyaç duyduğu proteini, hyaluronik asidi ve vitaminleri sağlayarak sıkı, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazandırır.

Dekolte Mezoterapisi Uygulaması ve Fiyatları

Dekolte Mezoterapisi Ne Zaman Yapılmalı?

Yetişkin bireylerin tümü, ihtiyaç hissettikleri anda dekolte mezoterapisine başvurabilir. Özellikle çizgiler, sarkmalar, gevşemeler, benlenmeler, renk bozuklukları ve kırışıklıklar henüz başlangıç evresindeyken uygulanan terapinin etkileri daha fazla ve kalıcı olacaktır.

Dekolte Mezoterapisi Fiyatları

Dekolte Mezoterapisi işleminin fiyatları, işlemin uygulanacağı bölgenin büyüklüğüne, uygulamayı gerçekleştirecek olan doktor ve kliniğin uzmanlığına, tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir.

Dekolte Mezoterapisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dekolte Mezoterapisi Ne Kadar Sürer?

İşlem ortalama olarak 15 dakikalık bir zamanda gerçekleştirilir ve Dekolte Mezoterapisinin ardından kişi gündelik hayatına devam eder.

Hayır. Terapi uygulanmadan önce bölge anestezik kremler sayesinde uyuşturulur ve yaptıran kişi işlem sırasında hiçbir acı hissetmez.

İşlemin kalıcılık süresi kişinin maruz kaldığı çevresel faktörler ve cilt tipine göre değişkenlik gösterse de ortalama 6-8 ay süreli bir kalıcılıktan söz edebiliriz. Bu sürenin ardından vücut mezoterapi işlemiyle enjekte edilen maddeleri eritmeye başlar. Bu nedenle işlemin tekrarlanması gerekir.

Üç seansta tamamlanan Dekolte Mezoterapisinde seansların arasında iki haftalık aralıklar bırakmak gerekir.

Dekolte Mezoterapi İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin dekolte mezoterapi uygulaması ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al