Hizmetlerimiz YÜZ VE CİLT PRP

PRP Yüz ve Cilt Gençleştirme

Zaman ilerledikçe yaşlanıyoruz ve günlük yaşantının stresi yüzümüzde izler bırakıyor. Hücrelerin zaman içerisinde ölmesi ile yüzümüzün görünümü de değişikliğe uğruyor. Hepimiz güzel yaşlanmak istiyoruz ve çevresel faktörlerden ötürü yüzümüzde ve cildimizde oluşan izlerden kurtulmayı arzu ediyoruz. Şanslıyız ki günümüzde cildimize tazelik ve güzellik katacak çok sayıda profesyonel yöntem mevcut. Yüz PRP ve cilt PRP’nin güvenilir adresi Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi ve Dr. Samira, cildinizde yaşlanmaya, çevresel faktörlere bağlı olarak oluşan tahribatların giderilmesine yardımcı oluyor.

Zaman içerisinde cildimizde oluşan deformasyonlar eğer ki ince bir yapıdaysa ya da hafif bir görünüme sahipse peeling uygulamaları bunlardan kurtulmak için yeterli olabilir. Ancak daha ileri seviyelerdeki tahribatlarda cildin kendisini onarması için başka tekniklere ihtiyaç vardır. Siz de cildinize özlediğiniz tazeliğini yeniden kazandırmak istiyorsanız Dr. Samira’nın Yüz ve Cilt PRP hizmetiyle tanışmakta geç kalmayın. Dr. Samira, uzmanlığı ve tecrübesiyle cildinizin güzelliğini zamanın ötesine taşır.

PRP Yüz ve Cilt Gençleştirme İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  Güncelleniyor

 • Kalıcılık Süresi

  Güncelleniyor

 • İşe Dönüş

  Güncelleniyor

 • Anestezi

  Güncelleniyor

Yüz PRP (Yüz Gençleştirme) Uygulaması Nedir?

Yüz PRP (Yüz Gençleştirme) Uygulaması Nedir?

Yüze uygulanan PRP, cildin yenilenmesini ve bambaşka bir görünüm kazanmasını sağlayan, son derece etkili bir uygulamadır. PRP uygulaması cildin onarım sürecinde mükemmele yakın sonuçlar elde edilmesini sağlar. Şırınga ile cilde uygulanan PRP kimi zaman mezoterapi şeklinde de uygulanabilir. Kanımızdaki trombosit düzeyini doğrudan etkileyen bu uygulama sayesinde trombosit miktarı iki ila dört kata kadar artar ve cildin kendini içeriden yenilemesi sağlanır.

Cilt PRP İşlemi Nasıl Uygulanır?

Cilt PRP İşlemi Nasıl Uygulanır?

Cilt PRP işlemi, hastanın kendi kan hücreleri ile uygulanan bir tedavi yaklaşımıdır. Hastanın kendi cildinden alınan doku ve kan örnekleri bir takım filtreleme teknikleriyle ayrıştırmaya tabi tutulur. Bu noktada kanda bulunan yoğun miktarda trombositli kısımlar diğerlerinden ayrıştırılır. Trombosit bakımından zengin kan hücreleri sorunlu bölgelere enjekte edilerek uygulama gerçekleştirilir. PRP uygulanan bölgede kısa zaman içerisinde hücre yenilenmesi sağlanmış olur.

Yüz ve Cilt PRP İşlemi Kimler İçin Uygundur?

Yüz ve Cilt PRP İşlemi Kimler İçin Uygundur?

PRP işlemi genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta operasyonu talep eden kişinin kan örneklerinin işlem için uygun olup olmamasıdır. Bir diğer önemli nokta ise operasyonu gerçekleştirecek olan kliniğin hijyenik koşulları, hekimin tecrübesi ve uzmanlığı. Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi ile Dr. Samira sizlere başarılı ve güvenilir bir PRP uygulaması vaat ediyor. Sizde yüzünüze ve cildinize arzu ettiğiniz tazeliği, canlılığı yeniden kazandırmak için yüz ve cilt PRP işleminin güvenilir adresi Dr. Samira ile tanışmakta acele edin.

PRP Vücutta Hangi Alanlara Uygulanır?

PRP Vücutta Hangi Alanlara Uygulanır?

PRP uygulamaları yüz bölgesi için en sık tercih edilen yöntemler arasında peeling ve lazer ile birlikte zirvede yer alır. Başarılı sonuçlar vermesi, güvenli bir tedavi olması gibi sebeplerden ötürü çok sayıda insan PRP yöntemine başvurmaktadır. Cildi en hızlı biçimde yenileyen bu işlemle çok kısa sürede arzu edilen sonuçlara ulaşmak mümkündür.

PRP ile ciltte oluşan çöküklüklerin düzeltilmesi, cildin taze ve parlak bir görünüm kazanması mümkündür. Bunun yanı sıra çatlak, leke, yara, gibi hasarlarda PRP ile düzeltilmektedir.

PRP İle Leke Tedavisi

PRP İle Leke Tedavisi

Günümüzde sivilce ve leke izlerinin tedavisinde PRP yöntemi başarı ile uygulanmaktadır. PRP ile trombosit kaynaklı büyüme, epidermal büyüme, vasküler endotelyal büyüme, fibroblast büyüme, insülen benzeri büyüme, makrofaj enflamatuar protein benzeri büyüme faktörü, aktive trombositler, TGF-beta, sitokinler ve kemokinler salgılamaktadır.

Araştırmalarda, sivilce izi tedavisinde PRP uygulamalarının başarılı sonuçlar verdiğini ortaya koymaktadır. Lazer tedavileri, mezoterapi ve kimyasal peeling ile birlikte yapıldığında leke problemlerinin hızla gerilemesinde daha etkin olduğu bilinmektedir.

PRP Tedavisinin Fayda ve Avantajları Nelerdir?

PRP uygulaması ile bedendeki onarım ve yenileme hücreleri çoğaltılarak ihtiyaç duyulan bölgelere enjekte edilir. Bu durum kolajen oluşumunu tetiklediği gibi derinin hızla yapılanmasına ve doku onarımına hızlı bir şekilde katkı sağlar. Etkisi de uzun sürelidir.

 • Yüz gençleştirme
 • Yüzde yenileme
 • Cilt dokularının yenilenerek daha kaliteli hale gelmesi
 • Sivilce izlerinin kaybolması
 • Güneş hasarlarının azaltılması
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması
 • Kırışıklıkların azaltılması
 • Gözaltı morluklarının tedavisi
 • Çatlak ve yara izi tedavilerinde PRP etkin olarak kullanılmaktadır.

PRP Yüz Gençleştirme Fiyatlar

PRP uygulamaları uygulamayı yapacak uzman, uygulama yapılacak bölge, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü, tedavide kullanılan malzemeler, uygulama yapılacak klinik ve şehre göre değişmektedir.

Saç PRP Uygulaması Sıkça Sorulan Sorular

PRP Kaç Seans Yapılır?

PRP daha parlak ve canlı bir cilt için yapılır. Bir kür PRP 4 seans halinde, 2 hafta aralıklarla yapılmaktadır. Daha uzun süreli etkiler için PRP’nin 1 yılda bir bir tekrarlanması önerilmektedir.

PRP seansları ile elde edilen ciltteki düzelme 1 yıl kadar kalıcıdır. Ciltteki iyileşmenin devamlılığı açısından bu süre sonunda yenilemekte fayda vardır.

Kişinin kendi kanından alınıp vücuda enjekte edildiği için hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak uygulamanın bir uzman tarafından yapılması, uzmanın tedavi öncesi kanı ve cildi iyi analiz etmesi başarı açısından önemlidir.

Evet. PRP uygulaması ince kırışıklıkların, sivilce izlerinin ve güneş lekelerinin tedavisinde etkindir.

PRP uygulaması yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Hiçbir acı vermez ve kolayca uygulanır.

PRP uygulamaları kanser hastaları ve platelet sayısı 250 binden az olan kişilerde tavsiye edilmez.

Yüz ve Cilt PRP Uygulaması İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin yüz ve cilt prp uygulamalası ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al