Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu, estetik görünümüne önem veren insanların en çok araştırdığı uygulamalardan biridir. Şakak Dolgusunun güvenilir adresi Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi, Şakak Dolgusu işlemine dair her şeyi sizler için derledi.

Şakak Dolgusu İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  10 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  8-12 Ay

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Tropikal (Yurtdışı) Krem

Şakak Dolgusu Nedir?

Şakak Dolgusu, şakaklarda oluşan derinleşmiş kırışıklıkları giderme, cilt altında meydana gelen çökmeleri dolgunlaştırmak amacıyla kullanılan yöntemlere denilmektedir.

Şakak Dolgusu Neden Yapılır?

Şakak Dolgusu Neden Yapılır?

Yaşlanmaya bağlı olarak yüzde yaşanan değişikliklerin çoğu yüz hacminde bozulmalar ortaya çıkarır. Bazı yüzler kilo alırken bazı yüzler yaşlandıkça zayıflarlar. Şakaklar yüzde gözlerin iki yanında bulunur. Kaşlar, şakakların ön kısmında biter, üst kenarında da alnı ortalar. Yaş ilerledikçe insanların şakaklarında hacim kaybı oluşur.

Şakaklarımız aşağıya doğru inerken yüzümüzün üst kısmı gözle görülecek biçimde daralmaya başlar. Şakaklarda oyulma yaşanması yaş alma sürecinin doğal bir parçasıdır. Kemikte ve yumuşak dokuda bir erime yaşanır. Kaslar ve bağ dokuları değişir. Sonuçta kıvrımlar, kırışıklıklar ve hacim kaybı ile baş başa kalırız. Ancak ameliyatsız biçimde şakak dolgusu işlemi ile yaşlanmanın etkilerini gidermek mümkün. Güvenilir adresiniz Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi, içi boşalan şakaklarınıza hyalüronik asit dolgu malzemesi enjekte ederek ameliyatsız biçimde yaşlanma etkilerini yüzünüzden siliyor.

Şakak Dolgusu İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Şakak Dolgusu İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Şakaklarda çökme, genellikle 20’li yaşların ortasında başlayan ve 40’lı yaşlara gelindiğinde belirgin hal alan bir süreçtir. Spor, egzersiz, iyi beslenme ve benzeri faktörler sayesinde bu süreç yavaşlatılabilir. Bu sorundan şikâyetçi olan herkese Şakak Dolgusu işlemi güvenle uygulanabilmektedir.

Şakak Dolgusu Kimlere Yapılamaz?

 • Cilt enfeksiyonu olanlara
 • Hamile ve emzirme döneminde olan kadınlara
 • Kan pıhtılaşma bozukluğu bulunanlara
 • Damar tıkanıklığı olan veya felç geçirmiş olanlara
 • Regüle olmayan diyabet hastalarına
 • Şakak dolgusunda uygulanan maddeye alerjisi bulunanlara şakak dolgusu yaptırmamaları önerilmektedir.

Şakak Dolgusu İşlemi Nasıl Uygulanır?

Şakaklarımızı yeniden biçimlendirmek ve gençlik yıllarındaki hacmi yeniden kazandırmak için dolgu enjeksiyonu uygulanır. Göz, şakak, alın gibi cildin pürüzsüz ve ince görünmesi gereken yerlerde ince dolgu maddelerinin kullanılması gerekir. İnce uçlu iğneler kullanılarak enjeksiyon işlemi gerçekleştirilir.

Şakak Dolgusu İşleminin Ardından İyileşme Süreci Nasıldır?

Şakak Dolgusu İşleminin Ardından İyileşme Süreci Nasıldır?

Şakak dolgusu işleminde hedeflediğimiz şey mümkün olan en az seviyede morluk oluşmasıdır. Uygulama sırasında ince uçlu iğneler kullanmamızın sebebi budur. Yüzeysel olarak yayılan bu dolgunun damarlara temas etme riski ise son derece düşüktür. Uygulama lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu sayede hasta işlem sırasında hiçbir acı hissetmez. Şakak Dolgusu işleminin ardından herhangi bir şişlik meydana gelirse bu durum 2-3 gün içerisinde geçer.

Şakak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Şakak dolgusu yapıldıktan sonra ilk 24 saatte;

 • Uygulama yapılan bölge yıkanmamalı
 • Spor yapılmamalı
 • Sıcak yerlerden (hamam, sauna, solaryum vb.) uzak durulmalı
 • Alkol alınmamalı, sigara içilmemeli
 • Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınmamalı
 • Bol bol su içilmelidir.

Şakak Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Şakak dolgusu güvenli bir uygulama olmasına rağmen bazı durumlarda olumsuz yan etkiler görülebilmektedir. Bunlar;

 • Şişme
 • Kızarıklık
 • Kaşıntı
 • Baş dönmesidir. Bu tür yan etki görülen durumlarda doktorunuza başvurmanızda fayda vardır.

Şakak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Kalıcıdır?

Bu uygulamanın ömrü kullanılan dolgu malzemesinin miktarına veya kişinin yaşına göre değişmektedir. Hastaların büyük çoğunluğu için şakak dolgusunun kalıcılığı 12 aya kadar sürebilir. Hastalara genellikle şakak dolgusu enjeksiyonunun ardından nemlendirmek için bir göz serumu ve güneş koruması önerilir.

Şakak Dolgusu Fiyatları

Şakak Dolgusu Fiyatları

Şakak dolgusu fiyatları uygulamayı yapan doktor, doktorun tecrübesi, uygulama yapılan klinik, uygulama esnasında kullanılan dolgu maddelerinin kalitesi, uygulama yapılan şehre göre değişmektedir. Kalite arttıkça fiyatlar da artmaktadır.

Şakak Dolgusu Dr. Samira’da!

Siz de şakaklarınızdaki kırışıklık, kıvrım, çöküntü ve hacim kaybının sizi yaşlandırdığını düşünüyorsanız Şakak Dolgusu’nun güvenilir adresi Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi ile tanışmakta acele edin.

Şakak Dolgusu İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin şakak dolgusu ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al