Hizmetlerimiz KİMYASAL PEELING

Kimyasal Peeling

İnsan derisini canlandırmak ve gençleştirmek için uygulanan işlemler arasında en popülerler olanlardan biri Kimyasal Peelingdir. Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi tarafından son derece güvenli ve başarılı biçimde uygulanan kimyasal peeling işlemi her geçen gün daha fazla insan tarafından talep görüyor.

Kimyasal Peeling İşlem Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  -

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  -

Kimyasal Peeling Nedir?

Kimyasal Peeling Nedir?

Derinizi canlandırmak, görünüşünü iyileştirmek ve gençleştirmek için deride kontrollü bir hasar oluşturulması ve bu sayede daha sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlayan işleme Kimyasal Peeling adı verilir. Kimyasal Peeling uygulamasında amacımız deride istenilen seviyede hasar oluşturmak ve rejenerasyon evresinde yara iyileşmesinin tetiklediği elastin ve kolajen üretiminin artışından yararlanarak birçok lezyonu tedavi etmektir. Kimyasal Peeling tedavisinde deri üzerinde yüzeysel tabakaların soyulmasını sağlayan bir çeşit kimyevi asit uygulanır. Alfa hidroksi asitler, salisilik asit, trikloroasetik asit ve Jessner Solüsyonu gibi asitler kimyasal peeling işleminde en çok tercih edilen asitlerdir.

Neden Kimyasal Peeling?

Neden Kimyasal Peeling?

Kimyasal Peeling işlemi günümüzde yalnızca dermato-kozmetoloji alanında değil, bunun dışında çok sayıda dermatolojik hastalıkların tedavisinde de faydalanılan kolay uygulanabilir bir işlemdir. Deride oluşan lekeler, ince kırışıklıklar, kabuklu kızarıklıklar, hormonal lekeler, çiller, gebelik lekeleri gibi cilt sorunları kimyasal peeling uygulaması ile kolayca giderilebilir. Kimyasal Peeling sayesinde ciltte oluşan soyulmaların ardından yeni gelen cilt dokunuz daha parlak, lekesiz, genç ve homojen bir görünüm kazanır.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Kimyasal Peeling işlemi boyun, el, kol, göğüs ve yüz bölgesine uygulanabilir. Uygulamanın bir uzman tarafından klinik şartlarda yapılması gerekir. İşlemin derinlik seviyesine göre yüzeysel, orta ve derin olmak üzere üç farklı biçimde Kimyasal Peeling işlemi uygulanabilir.

Yüzeysel Kimyasal Peeling

Derinin en üst tabakasını hedef alır. İlk evrede hafif bir kızarıklık ve yanma hissi olsa da kısa süre içerisinde kendisini toparlar. Akne, ince kırışıklıklar ve cilt kuruluğunu tedavi etmekte kullanılır. 4 ila 8 seans boyunca sürer.

Orta Derinlikte Kimyasal Peeling

Derinin üst ve orta tabakasını hedef alır. Soyulmaya yol açar. Sonrasında da daha sağlıklı bir cildin ortaya çıkmasını sağlar. 2 ila 4 seans boyunca sürer.

Derin Kimyasal Peeling

İyileşme süresi cildin derin katmanını hedef aldığı için bir miktar uzun sürebilir. Tekrarlanmayan bir uygulamadır ve cildin arzu edilen görünümü kazanmasını sağlar.

Kimyasal Peeling Hangi Cilt Sorunlarında Uygulanır?

Kimyasal peeling işlemi;

 • Leke Tedavisi
 • Cilt Yenileme
 • Akne Tedavisi
 • Sivilce İzi Tedavisi
 • Ton Farklarının Giderilmesi işlemlerinde kullanılın.
Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Çiller, güneş ve yaşlılık lekeleri, derin olmayan lekeler kimyasal peeling ile kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Melazma denilen doğum lekeleri de bu tedavi ile çözümlenir. Leke tedavileri 2-4 seans ve 1-2 ay aralıklarla yapıldığında başarılı sonuçlar vermektedir. Hafif ve açık renkli lekelerde ise tek seansta başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Cilt Yenileme

Çeşitli dış etkenler ve yaş ilerlemesi nedeniyle yıpranmış, canlılığını yitirmeye başlamış, matlaşmış ve ince kırışıklıklar oluşmaya başlamış ciltlerin yenilenmesinde kimyasal peeling tercih edilir. Kimyasal peeling ile bu haldeki cildiniz daha canlı, genç ve gergin bir görünüm kazanır. Düzenli yapılırsa kolajen üretimini de tetikler.

Akne Tedavisi

Kimyasal peeling işlemlerinde salisik asit kullanıldığında akne tedavisinde çok etkili olmaktadır. Çok etkili ve hassas bir ürün olan salisik asit, en etkili akne tedavilerinden biridir.

Sivilce İzi Tedavisi

Sivilce İzi Tedavisi

Ciltte en kötü görünüme neden olan problemlerden biri sivilce izleridir. Derin, kabartı ya da çukur halindeki akne izlerinin tedavisinde karbon peeling veya frasyionel lazer kadar etkili olamayabilir. Bu durumlarda diğer akne izi tedavileri ile birlikte kimsayal peeling uygulanırsa başarılı sonuçlar alınır. 1-2 ay aralıklarla 4-6 seans uygulanmaktadır.

Ton Farklarının Giderilmesi

Ciltte oluşan ton farklılıkları, dudak çevresindeki morluklar ve kararmalar kimyasal peeling ile tedavi edilebilmektedir.

Kimyasal Peeling Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kimyasal peeling uygulaması öncesi;

 • En az bir hafta önceden saçlara perma ve boya yapmaktan kaçınmalı
 • Tedavi için mümkünse kış veya bahar ayları tercih edilmeli
 • Güneşten kaçınmalıdır.

Kimyasal Peeling Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kimyasal peeling işlemi yapıldıktan sonra;

 • İlk gün duş yapılmamalı, bir hafta boyunca ılık su ile duş alınmalıdır.
 • Uygulama sonrası 2-3 gün makyaj yapılmamalı.
 • Oluşabilecek kabuklar soyulmamalı
 • Uygulama bölgesine hekiminizin önerdiği nemlendirici prepatlar kullanılmalı
 • En az 6 ay güneşin zararlı ışınlarından korunmalı, solaryumdan kaçınmalıdır. Güneşe çıkıldığında güneş koruyucu kremler kullanılmalı.
Kimyasal Peeling Fiyatları

Kimyasal Peeling Fiyatları

Kimyasal peeling işlemleri kişinin ihtiyacı, seans sayısı, uygulanan yöntem, uygulamayı yapacak uzmanın tecrübesi, uygulama yapılan klinik ve şehre göre değişebilmektedir. Ancak genel olarak diğer cilt bakım yöntemlerine göre biraz daha pahalıdır.

Buz Lazer Sıkça Sorulan Sorular

Kimyasal Peeling Ağrı Mıdır?

Kimyasal peeling uygulamasında ağrı olmaması için işlem öncesi uygulama yapılacak bölge anestezik kremler sürülerek uyuşturulur. Buna rağmen orta derinlikte ve yüzeysel peeling işlemleri sonrası uygulama yapılan bölgede geçici olarak hafif veya orta şiddette yanma hissi olabilir.

İşlem sonrası geçici yan etkiler görülebilir. Bunlar;

 • Cilt renginde açılma ve ciltte kızarma
 • Boyunda peeling çizgisi oluşması
 • Hassas ciltli kişilerde alerjik reaksiyonlar ve kimyasal yanık görülebilmektedir.

Kimyasal peeling işlemleri, uygulama bölgesinin büyüklüğüne göre 30-60 dakika arasında değişmektedir. Kimyasal peeling işlemlerinin seans ve süre sayısı kişiden kişiye değişebilmektedir.

 • Yüzeysel kimyasal peeling uygulamaları 4-8 seans ve 2-4 hafta aralıklarla
 • Orta derinlikte kimyasal peeling uygulamaları 2-4 seans ve 2-4 ay aralıklar
 • Derin peeling uygulamaları ise genelde tek seans olarak uygulanmaktadır.

Kimsayal peeling işlemleri diğer cilt bakım uygulamalarına oranla daha pahalıdır. Fiyat ise kişinin ihtiyacı, seans sayısı, uygulanan yöntem, uygulamayı yapacak uzmanın tecrübesi, uygulama yapılan klinik ve şehre göre değişebilmektedir.

Kimyasal Peeling İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin kimyasal peeling uygulamaları ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al