Nazolabial Dolgu

Nazolabial çizgiler, burun deliklerinin yanından başlayarak ağız bölgesine doğru ilerleyen ve insan yüzüne yaşlı, asık suratlı ve yorgun bir ifade veren çizgilerdir. Zamanla yaşlanmaya bağlı etkiler, çevresel faktörler ve maruz kalınan stres bu çizgileri belirginleştirmeye başlar. Nazolabial dolgu sayesinde bu çizgileri yok etmek, yeniden genç ve güzel bir görünüm kazanmak mümkün. Hyaluronik asit bazlı dolgu malzemesi kullanılarak gerçekleştirilen bu işlem, adeta zamanı geri sararcasına size gençliğinizi geri getirir.

Nazolabial Dolgu Tablosu
 • İşlem Süresi

  15-20 Dk.

 • Kalıcılık Süresi

  1-1.5 yıl

 • İşe Dönüş

  Hemen

 • Anestezi

  Tropikal (Yurtdışı) Krem

Nazolabial Dolgu Uygulaması ve Fiyatları

Nazolabial Dolgu Nedir?

Çoğu insanda gençken de var olan nazolabial çizgiler zaman içerisinde derinleşirler ve giderek daha belirgin hale gelirler. Kimi zaman çevresel etkenler, kimi zaman genetik faktörler kimi zaman da yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan bu çizgiler kişiyi olduğumuzdan daha yaşlı ve yorgun gösterir. Oluşan çizginin derinliğine göre cildin farklı katmanlarına hyaluronik asit bazlı dolgu malzemesi enjekte edilerek gerçekleştirilen Nazolabial Dolgu işlemi sayesinde bölge dolgunlaşır. Cilt, genç ve canlı bir görünüme kavuşur.

Nazolabial Çizgiler Neden Oluşur?

Yaş ilerledikçe ciltte kollajen üretiminde bir yavaşlama gözlenir. Bu da cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Dolayısıyla yüzde sarkmalar ve derin kırışıklıklar ortaya çıkar. Cildin elastikiyet kaybı yaşamasında ve nazolabial çizgilerin derinleşmesinde hızlı kilo alıp vermekten çevresel etkilere, genetik faktörlerden mimik kullanımına kadar çok sayıda etki rol oynar.

Nazolabial Dolgu Ne Zaman Yapılmalı?

Yetişkin bireyler için nazolabial dolgu, her yaşta uygulanabilecek güvenli bir işlemdir. Özellikle yetişkin erkeklerin sıkça tercih ettiği bu uygulama, dolguya engel teşkil edebilecek bir sağlık problemi söz konusu değilse güvenle uygulanabilir. Üstelik nazolabial dolgu için çizgilerinizin derinleşmesini ve belirgin hale gelmesini beklemenize de gerek yoktur. Nazolabial çizgiler daha derinleşmeden gerçekleştireceğiniz nazolabial dolgu işlemiyle yaşlanmaya karşı erkenden önlem alabilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Öncesinde Neler Yapılmalı?

Nazolabial dolgu işleminin öncesinde muhakkak bir doktor kontrolü gerekmektedir. Kontrol esnasında, operasyona engel teşkil edebilecek bir sağlık problemi varsa veya düzenli olarak kullandığı ilaçlara dolgu işlemi sürecinde ara vermesi gerekiyorsa bu tespit edilir. Doktor gerçekleştirdiği muayene ile nazolabial çizginin derinliğini tespit eder ve operasyonun kaç seansta tamamlanacağını belirler. Sonrasında da nazolabial dolgu işlemi öncesi ve sonrası hakkında bilgiler verir.

Nazolabial Dolgu Sonrası Neler Yapılmalı?

Uzman hekim tarafından gerçekleştirilen nazolabial dolgu işleminin ardından dolgunun etkisi birkaç gün içerisinde ortaya çıkar. Kişi operasyon sonrasında gündelik hayatına dönmekte herhangi bir zorluk yaşamaz. Fakat yine de arzu edilen sonuca ulaşmak için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

Nazolabial dolgu işleminin ardından kişi bir süreliğine yüz kaslarının zorlanmasına sebep olacak hareketlerden olabildiğince kaçınmalı, aşırı mimik kullanımından veya ağır kaldırmak gibi eylemlerden uzak durmalıdır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Nazolabial Dolgu Uygulaması ve Fiyatları

İlk olarak burun ve ağız çevresinin derinlemesine dezenfekte edilmesiyle başlayan işlem, bölgenin anestezik kremlerle uyuşturulmasıyla devam eder. Bölge uyuştuktan sonra hayalet iğneler olarak da adlandırılan ince uçlu iğneler ya da özel kanüller aracılığı ile ağız kenarından cilt altına yavaşça dolgu yapılır. Ortalama 15 dakikalık bir zaman diliminde gerçekleştirilen bu operasyonun sonrasında kişi kolayca gündelik hayatına dönebilir.

Nazolabial Dolgunun Yan Etkileri Nelerdir?

Nazolabial dolgu işleminde kullanılan dolgu maddesi zaten vücudumuzda bulunan ve cilt dokusuyla uyumlu bir madde olan hyaluronik asittir. Bu yüzden de herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Kişide herhangi bir olumsuz sonuca yol açmaz. Lakin işlem sırasında iğneler kullanılacağı için bazı durumlarda hassas ciltlerde kimi kızarıklar, ufak şişlikler veya morluklar gözlenebilir. Fakat bu sonuçlar bir veya iki gün içerisinde kendiliğinden ortadan kalkar. Bu gibi bir durum gözlenirse hekiminiz kremle müdahale edebilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan nazolabial dolgu işlemi herkese güvenle uygulanabilir.

Nazolabial Dolgu İçerisinde Hangi Maddeler Vardır?

Nazolabial dolguda ve diğer pek çok dolgu işleminde kullanılan malzeme hyaluronik asit bazlı dolgu malzemesidir. Zira hyaluronik asit zaten vücudumuzda bulunan ve cilt dokusuyla uyumu çok yüksek seviyede olan bir madde olduğu için hem yan etkisi bulunmaz hem de daha göz alıcı sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

Nazolabial Dolgu İçerisinde Hangi Maddeler Vardır?

Nazolabial dolguda ve diğer pek çok dolgu işleminde kullanılan malzeme hyaluronik asit bazlı dolgu malzemesidir. Zira hyaluronik asit zaten vücudumuzda bulunan ve cilt dokusuyla uyumu çok yüksek seviyede olan bir madde olduğu için hem yan etkisi bulunmaz hem de daha göz alıcı sonuçların ortaya çıkmasını sağlar.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial dolgu işleminin fiyatlandırılmasında operasyonu gerçekleştiren doktordan doktorun tecrübesine, kliniğin sağladığı olanaklardan kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine ve miktarına göre değişkenlikler vardır. Dolguda kullanılan malzemenin ve uygulamayı gerçekleştiren hekimin kalitesi arttıkça maliyet de yükselir. Buna karşın nazolabial dolgu işlemi yüksek maliyetli bir operasyon değildir.

Nazlobial Dolgu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Nazolabial Dolgunun Kalıcılığı Ne Kadar Sürer?

Nazolabial dolgu işleminin kalıcılık süresi kişinin durumuna göre değişiklik gösterir. Fakat ortalama kalıcılık süresinden söz edilecekse bu süre ortalama olarak 9-18 ay arasıdır. Sürenin ne kadar uzun olacağı sigara kullanımına, çevresel etmenlere ve kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine göre değişiklik gösterebilir.

Yüzünüzde oluşan nazolabial çizgilerin derinlik seviyesine göre cildinizin farklı katmanlarına enjekte edilen hyaluronik asit, su çekme özelliği sayesinde uygulandığı bölgeye dolgunluk kazandırır. Bu sayede nazolabial bölgede zamanla meydana gelen doku kaybı ve çizgiler giderilir. Cildiniz canlı, gergin ve genç görünür.

İşlemin uygulanacağı bölge derinlemesine dezenfekte edilip ardından anestezik kremler yardımıyla uyuşturulduğu için kişi uygulama esnasında en ufak bir acı hissetmez. Üstelik 15-20 dakika gibi bir zaman zarfında tamamlanan işlemin ardından kolaylıkla gündelik hayatına geri döner.

Nazolabial bölge dediğimiz burun kenarlarından ağız kenarlarına uzanan bölge damar yapısı açısından son derece zengin bir bölgedir. Bundan dolayı nadiren de olsa dolgu işleminin ardından morluk veya ödem yaşanabilir. Ancak bu etkiler kısa süre içerisinde kendiliğinden ortadan kalkar.

Nazolabial Dolgu İçin Randevu Al

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nin nazolabial dolgu uygulaması ile daha güzel ve çekici bir görünüm kazanmak için aşağıdaki formu doldurup randevu alabilirsiniz.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al