Blog Şakak Dolgusu Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Şakak Dolgusu Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Şakak Dolgusu Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Şakak Dolgusu, estetik görünümüne özen gösteren kişilerin en çok araştırdığı uygulamalardan biridir. Şakaklarda oluşan derinleşmiş kırışıklıkları giderme, cilt altında oluşan çökmeleri dolgunlaştırmak amacıyla kullanılan yöntemlerdir. Bu uygulamanın kalıcılık süresi kullanılan dolgu malzemesinin miktarına, kişinin yaşına göre değişir. Şakak dolgusunun kalıcılığı ortalama 12 aya kadar sürer. Hastalara şakak dolgusunun ardından nemlendirmek için göz serumu ve güneş koruması önerilir. Peki şakak dolgusu fiyatları ne kadar? Fiyatlar neye göre değişiyor? Dr. Samira, şakak dolgusu hakkında merak edilenleri sizler için derledi…

Şakak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Şakaklarda çökme, genellikle 20’li yaşların ortasında başlar ve 40’lı yaşlara gelindiğinde belirgin hal alır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte insanların şakaklarında hacim kaybı oluşur. Şakaklar, aşağıya doğru inerken yüzün üst kısmı gözle görülecek biçimde daralmaya başlar. Sonuç olarak kıvrımlar, kırışıklıklar ve hacim kaybı ile karşı karşıya kalınır. Şakak dolgusu işlemi ile içi boşalan şakaklara hyalüronik asit dolgu malzemesi enjekte ederek ameliyatsız biçimde yaşlanma etkileri yüzden silinir.

Şakak Dolgusu Pahalı Mı?

Şakak dolgusu fiyatları; uygulamayı yapacak olan doktor, kullanılacak dolgu türü, miktarına, uygulama yapılacak sağlık merkezine ve şehre göre değişir. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi, şakak dolgusunun da kaliteli ve sertifikalı ürünlerle ve uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Sağlığınız için sağlıksız ürünlerle yapılan ucuz uygulamalardan kaçınmanız gerekir.

Şakak Dolgusu Kaş Kaldırır Mı?

Dolgu maddesi olarak kullanılan hyaluronik asit, hangi bölgeye yapılırsa oradaki ince kırışıklıklar gider, o bölge daha dolgun görünür. Şakaklara yapılan dolgu ise alın bölgesinde toparlayıcı ve kaldırıcı bir etki yapar.

Şakak Dolgusu İçin Kaç mL?

Şakak dolgusunda ne kadar dolgu kullanılacağı ihtiyaca göre değişir. Normalde her iki taraf için birer mL dolgu yapılır. Dolgunun ne kadar yaptırılacağına ise işlemi yapacak doktor karar verir.

Şakak Dolgusu Kimlere Yapılır?

Şakak çökmeleri 20’li yaşların ortasında başlar ve 40’lı yaşlarda ise daha belirgin olur. Bu süreç kişinin yapacağı egzersiz, beslenme ve spor gibi faktörlere bağlı olarak değişir.

Şakaklara Botoks Yapılır Mı?

Evet, şakaklara botoks yaptırılarak daha gergin bir şakak görünümü elde edilir. Şakak dolgusu ile kaz ayağı çizgileri yumuşatılır, göz çevresi gerilir.

Şakak Dolgusu Uygulaması ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nde tecrübeli uzmanlarca yapılacak olan şakak dolgusu uygulamaları için randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al