Blog Sağlıklı Bir Cilt İçin Bolca Su Tüketin!

Sağlıklı Bir Cilt İçin Bolca Su Tüketin!

Sağlıklı Bir Cilt İçin Bolca Su Tüketin!

Mevsimler değişimler, güneş ışınları, hava kirliliği, stres, yaşlanma gibi etkenler; cilt güzelliğinin bozulmasına neden olur. Cildin yaklaşık yüzde 30’u sudan oluşur ve derinin işlevlerini yerine getirebilmesi için su tüketimi çok önemlidir. Su içmek, deri altındaki hücreleri yenilerken yüzün kırışmasını da engeller. Ayrıca kan akışını hızlandırdığı için cildin daha canlı ve sağlıklı görünmesinde ve toksinlerden, dolayısıyla sivilcelerden arınmasında etkilidir. Doğru cilt bakımının adresi Dr. Samira sizler için derledi…

Günde Ne Kadar Su İçilmeli?

İnsan vücudunun yaklaşık yüzde 60’ı sudan oluşur. Yetişkin bir insanın günde en az 2 litre, sıcak yaz aylarında ise 3 litre su tüketmesi öneriliyor.

Cilt, Susuz Kalırsa Neler Olur?

Ciltteki kırışıklık ve kuruluğun en önemli nedenlerinden biri, cildin sıvıya ihtiyaç duyan tabakasında gerçekleşmeye başlayan değişimler, deformasyonlardır. Yeterli su içilmediğinde ciltte kırışıklar, çatlaklar ve kuruluk meydana gelir.

Cildinizi Nemlendirin

Su tüketiminin yanında cildin nemlendirilmesi de önemlidir. Cildi nemlendirmek ve güçlendirmek için A ve C vitaminli, retinoidli ve antioksidan kremler kullanmak gerekir. Güneşe çıkarken 50 faktör güneş koruyucu kullanılmalı ve iki saatte bir tazelenmelidir. Ayrıca kırışıkları arttırması nedeniyle mimiklerin de azaltılması önerilir.

Cilt Bakımında Dr. Samira!

Yaşlanmanın ciltteki etkilerini önlemek ve cildin korunabilmesinde 20’li yaşlardan itibaren doğru bir cilt bakımına da ihtiyaç vardır. Estetik uygulamaların güvenilir ismi olan Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezi’nde uzman doktorlar tarafından cilt analizleri yapılarak vücudunuza özel bakım yöntemleri belirlenir ve etkili tedavi uygulanır.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al