Blog Dudak Dolgusu Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

Dudak Dolgusu Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

Dudak Dolgusu Hakkında Bilmek İsteyeceğiniz Her Şey

Etkileyici bir yüz ifadesinin tamamlayıcısı olan dolgun dudaklar, en çok talep gören uygulamalardan biri haline gelmeye başladı. Dudak dolgusu, ince ve hacimsiz dudakların dolgu işlemi sayesinde daha estetik ve hacimli hale getirilmesidir. Çok ince dudaklı kişiler, belirgin ve etkileyici bir yüze sahip olabilmek için dudak dolgusuna başvuruyor. Profesyonel işlemlerle gerçekleştirilen dudak dolgusuyla kusursuza yakın, doğal ve canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Peki dudak dolgusu fiyatları ne kadar? Fiyatlar neye göre değişiyor? Dr. Samira, dudak dolgusu hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey haberimizde…

Dudak dolgusu, estetik bir işlem olduğu için yüz anatomisini iyi bilen tecrübeli hekimler tarafından yapılmalıdır. Doktor muayenede uygulamanın nasıl yapılacağı ve ne miktarda dolgu kullanılacağına karar verir. Önce dudaklara topikal anestezi kremi sürülerek uyuşturulur. Ardından 1 ml dudak dolgusu, dudak bölgesinde cilt altına enjekte edilir. Dudaklar uyuşmuş olduğu için ağrı hissedilmez.

Dudak Dolgusunun Ömrü

Dudak dolgusu işleminin kalıcılığı bazı faktörlere göre değişir. Burada en önemli faktör, dolgu işleminin ne kadar başarılı uygulandığıdır. Bunun dışında kişinin metabolizma hızı da süre üzerinde belirleyicidir. Ortalama olarak 4 ila 12 aylık bir kalıcılıktan söz edebiliriz. Operasyon sırasında dudağa enjekte edilen dolgu eridikten sonra zaman içinde dudaklar, eski haline döner. Ancak bu süreçte dudakta sarkma ya da bozulma yaşanmaz. Profesyonel bir klinikte dudak dolgusu yaptırırsanız, zamanla dolgu erise bile eskiye kıyasla bir derece daha dolgun dudaklarınız olacaktır.

Dudak Dolgusu Öpüşmeye Engel Mi?

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra 2 gün dikkat etmek gerekir. Bu nedenle bu süre içerisinde sert öpüşmelerden kaçınmak gerekir. 2 günlük süre geçtikten sonra öpüşmekte hiçbir sakınca yoktur.

Dudak Dolgusu Yaptırmak Zararlı Mı?

Dudak dolgusu yaptırmanın hiçbir zararı yoktur. Vücutta da bulunan hyaluronik asit dolgu maddesi olduğu için vücuda hiçbir zararı bulunmaz.

Dudak Dolgusu Kaç Saat Sonra Yemek Yenir?

Dolgu yaptırdıktan sonra 2 saat çok dikkat edilmeli, bu süre içerisinde hiçbir şey yenmemeli veya içilmemelidir. Dolgu yapılan gün dudaklara ruj, parlatıcı veya hiçbir şey sürülmemelidir. İşlem sonrası şişme veya morarma görülebilir ancak bu etkiler 2-3 gün içerisinde ortadan kaybolur.

Dudak Dolgusu Eriyince Ne Olur?

Dudak dolgusunun etkisi yaklaşık 4-12 ay arası sürer. Bu süre sonrası dolgu maddesi erir ve dudaklar eski haline döner. İstenilmesi halinde yeniden dudak dolgusu yaptırılarak dolgun ve çekici bir dudak yapısı sürdürülebilir. Kalıcı dudak dolgusu maddelerinden ise kaçınmak gerekir.

Kimler Dudak Dolgusu Yaptıramaz?

Yüz yapısı tamamlanan herkes dudak dolgusu yaptırabilir. Ancak dudaklarında enfeksiyon, açık yara veya akne bulunan kişilerin dudak dolgusu yaptırması uygun değildir.

Dudak Dolgusu Pahalı Mı?

Dudak dolgusu fiyatları; uygulamayı yapacak olan doktor, kullanılacak dolgu türü, miktarına, uygulama yapılacak sağlık merkezine ve şehre göre değişir. Hem estetik görünümünüzü hem de sağlığınızı ilgilendiren bir işlem olduğu için kaliteli ve sertifikalı ürünlerle yapılması gerekir. Sağlığınız için sağlıksız ürünlerle yapılan ucuz uygulamalardan kaçınmanız gerekir.

Dudak Dolgusu Uygulaması ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Adana ve İstanbul Ataşehir’de estetik ve güzellik sektöründe hizmet veren Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nde tecrübeli uzmanlarca yapılacak olan dudak dolgusu uygulamaları için randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al