Blog Cilt Güzelliği Nasıl Korunur?

Cilt Güzelliği Nasıl Korunur?

Cilt Güzelliği Nasıl Korunur?

Mevsimsel değişimler, güneş ışınları, hava kirliliği, stres, yaşlanma gibi faktörler, cilt güzelliğinin bozulmasına neden olur. Yaşlanmanın etkilerini önlemek ve cildin korunabilmesi için 20’li yaşlardan itibaren doğru bir cilt bakımına ihtiyaç vardır.

Özellikle mevsim geçişlerinin neden olduğu sorunlara karşı cilt güzelliğine korumaya ilişkin önlemleri sizler için derledik…

Doğru Cilt Analizi

Her cildin ihtiyacı farklıdır. O yüzden bakım öncesi ilk yapılması gereken uzmanlar tarafından doğru bir cilt analizidir. Cildin ihtiyaçları belirlendikten sonra uygulamaya geçilir.

Nemlendirme

Cildin yaşlanmasının önemli nedenlerinden biri kuruluktur. Cilt güzelliğini korumak için nemlendirici kullanmak önemlidir. Ancak kullanılan bakım ürünlerinin mutlaka cilt tipinize uygun olması gerekir. Yağlı ciltler için su bazlı, kuru ciltler için yağ bazlı bakım kremini tercih etmelisiniz.

Cilt Temizliği

Her akşam mutlaka cildin temizlemesi gerekir. Yüzünüzü temizlemeye makyaj temizleyici bir ürünle başlamanız, sonra cilt temizleme ürünüyle cildinizi arındırmanız gerekir.

Peeling

Ölü deriler, cildin nefes almasına engel olur. Cildin ölü deriden kurtulması için haftada en az bir kez peeling yapılmalıdır. Doğal peelingler de deneyebilirsiniz. Kahve telvesi, yaş maya maskesi, kil ve zeytinyağıyla peeling uygulaması etkili yöntemlerdir.

Maske

Cilde vitamin ve mineral kazandırmanın en iyi yollarından biri maskedir. Maske, cildin yenilenmesini ve nefes alması sağlar. Maske için doğal olan ürünler tercih edilmeli ve haftada bir kez uygulanmalıdır. Maskeyi uyguladıktan sonra cildinizi duru su ile yıkamanız gerekir.

Vitamin

Cilt güzelliği için beslenmeye özen göstermek gerekir. Cilt sağlığı için en gerekli vitaminlerin başında C, D, E ve K vitaminleri gelir. Limonlu su hazırlayarak C vitamini, güneş ışığına çıkarak D vitamini alabilirsiniz. E vitamini için yeşil yapraklı sebzeler, avokado, çerezler; K vitamini için de ıspanak, brokoli, lahana, karnabahar tüketebilirsiniz.

Uyku

Saat 23.00’ten sonra ölü hücreler vücuttan atılır. Cilt kendini 23.00 ile sabah 06.00 saatleri arasında yeniler. Bu saatler arasında günde en az 7 saat uyumak, cildin canlılığının korunmasına etki eder. Uyku süresi arttıkça, onarım süresinde de artış olur.

Su Tüketimi

Sağlıklı bir cilt için günde 2-3 litre su tüketmek gerekir. Cildin yaklaşık yüzde 30’u sudan oluşur ve su, derinin işlevlerini yerine getirebilmesine katkı sağlar. Su içmek, cildin daha canlı görünmesinde ve toksinlerden arınmasında etkilidir.

Adana’da ve İstanbul Ataşehir’de Cilt Bakımının Adresi Dr. Samira!

Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi, Adana’da ve İstanbul Ataşehir’de cilt bakımı ve güzellik sektöründe hizmet vererek sizleri güzelliğinize kavuşturuyor. Sizler de Dr. Samira’nın cilt bakım hizmetlerinden faydalanarak daha güzel ve sağlıklı görünen bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al