Blog Mucizevi Botoks Tedavisi ve Kullanım Alanları

Mucizevi Botoks Tedavisi ve Kullanım Alanları

Mucizevi Botoks Tedavisi ve Kullanım Alanları

Aşırı mimik kullanmak, yaşlanmaya bağlı etkiler, genetik ve çevresel faktörler yüzümüzde kırışıklıkların oluşmasına ve yerleşmesine neden olur. Göz çevresi, burun kökü, alın, kaş arası gibi bölgelerde oluşan kırışıklıklar, botoks uygulamaları ile kolayca giderilebiliyor. Profesyonel hekimler ve kliniklerce uygulanan botoks işleminin ise herhangi bir riski bulunmuyor. Bu yüzden botoks son derece popüler bir sağlık ve güzellik uygulaması olarak kullanılmaya devam ediyor. Türkiye genelinde Botoks uygulamasının güvenilir ve başarılı adresi Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi, Botoks uygulamasının geniş kullanım alanlarını ve uygulama yöntemini sizler için derledi.

Botoks Ne İçin Kullanılır?

Kırışıklıkların Giderilmesi

Mimik kasları insan yaşamı boyunca çalıştığı için zamanla üzerini örten deri kıvrımları giderek belirgin hale gelir. Bu nedenle insan yüzünde bazı dinamik çizgilenmeler oluşur. Alın, dudak, göz çevresi, kaşlar gibi bölgeler bu kırışıklıklara en yoğun şekilde maruz kalan bölgelerdir. Botoks uygulaması kas hareketlerinde azalmaya yol açar ve kırışıklıkları giderir. Bu sayede yaşlı ve öfkeli yüz ifadesinden kurtulmak mümkündür.

Yüz Şekillendirme

Botoks enjeksiyonu sayesinde kaşları kaldırmak ve kişide şaşkın bir ifade yaratan kaş ortası yüksekliğinden kurtarmak mümkündür. Bunun dışında gülüşle birlikte üst diş etinin görünmesine yol açan ve estetik olmayan bir görünüme sebep olan durum ortadan kaldırılabilir.

Masetter kasına botoks uygulayarak kare yüz görünümünden kurtarılabilir ve oval bir yüze kavuşturulabilir. Bu sayede kişi daha feminen yüz hatlarına sahip olur.

Aşırı Terleme Tedavisi

Ter bezlerine botoks enjeksiyonu uygulanarak ter bezleri ve sinir uçları arasındaki iletim kesilir ve ter bezlerinin çalışması azalır. Avuç içi ve koltuk altı bölgeleri aşırı terleyen kişiler bu sorundan botoks uygulaması ile kurtulabilirler. Aşırı terleme tedavisi için uygulanan botoks işleminin kalıcılık süresi ortalama 6 aydır.

Migren Tedavisi

Kafa ve boyun kısmında yer alan 7 bölge ve 31 enjeksiyon noktasından ince iğne uçlarıyla uygulanan botoks ile migren tedavisi, kişiye özgü olarak planlanır. 12 haftalık aralıklarla minimum 2 tedavi dönemi boyunca uygulanır. Kimi hastalarda tedavinin tekrarlanması gerekirken, hastaların önemli bir bölümünde sonuçlar birkaç yıl süresince devam eder

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks, enjekte edilerek uygulanan ve ağrısız gerçekleştirilen bir işlemdir. Enjeksiyon sırasında hafif bir acı hissedilebilir. Kırışıklık ve terleme tedavisi için uygulanan botoksda enjeksiyon derinin içine yapılır.

Botoks uygulaması etkisini enjeksiyonun ardından 3 ila 4 gün içerisinde gösterir ve ilk haftada tamamen oturur. 4 ila 6 ay arasında kalıcılığını sürdürür ve ardından güven içerisinde tekrarlanabilir.

Botoksun insan sağlığı üzerinde ciddi sayılabilecek bir yan etkisi bulunmaz. Uygulamanın hemen ardından meydana gelebilen geçici şişlikler veya morarmalar kısa süre içerisinde düzelir.

Uygulamanın hemen sonrasında kişiler günlük hayatlarına kolaylıkla devam edebilirler.

Adana ve İstanbul Ataşehir’de Botoks İşlemleri Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi’nde!

Siz de kırışıklık tedavisi, aşırı terleme tedavisi ve migren tedavisi için mucizevi botoks uygulamasından faydalanmak istiyorsanız Türkiye genelinde en yüksek hizmet standartlarını sağlayan Dr. Samira ve Dr. Estetik Sağlık ve Güzellik Merkezi ile tanışmakta geç kalmayın. Dr. Samira Adana ve İstanbul Ataşehir’de…

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al