Blog BOTOKS İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

Botoks İle İlgili Merak Edilenler

Botoks İle İlgili Merak Edilenler

Güzellik ve cilt bakımı teknikleri ve ürünleri sürekli olarak gelişip değişmekte. Fakat bazı yöntemler zamana direnirler. Botoks da bu yöntemlerden biri. İlk olarak kas spazmının tedavisinde kullanılan botoksun kırışıklıkları yok etmesi tesadüfen keşfedilmiştir. Bu keşfin ardından kozmetik dermatolojinin ve yaşlanma karşıtı tedavilerin vazgeçilmezi haline gelen botoks, 1993 yılından bu yana popülerliğini arttırarak bugünlere gelmiştir.

Botoks sinirlerden kaslara giden sinyalleri bloke eder ve bu sayede yüz kaslarının kasılmasına engel olur. Sonuç olarak kasların kasılmasından kaynaklanan kırışıklıklar da yok edilmiş olur.

Botoks uygulaması muhakkak uzman bir doktor tarafından uygulanmalıdır. Gerekli olan miktarı tespit edebilecek, yaşlanmaktan kaynaklı değişiklikleri anlayabilecek, kas anatomisi ve göz çevresine hakim bir doktor tarafından yapılmadığında botoks tehlikeli sonuçlar doğurabilen bir uygulamadır. Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezi botoks uygulamasının en güvenilir adresi olarak öne çıkmaktadır.

Yer çekiminden ya da güneşten kaynaklanan hasar sonucu oluşan kırışıklıklar botoks ile giderilemez. Bu kırışıklıkların giderilmesi için lazer cilt yenileme, cerrahi tedavi gibi seçenekler geçerli olacaktır.

Botoks etkisinin kalıcılığı genel olarak 3 ila 6 ay boyunca devam eder. Etki geçip de yüz, enjeksiyon öncesi durumuna döndüğünde tekrarlanması gerekir.

Doğru botoks uygulamasının ardından enjeksiyonu takiben 2 ila 4 gün içerisinde etkiler ortaya çıkmaktadır.

Erkekler yaşlanmaya bağlı mimik kırışıklıklarından kadınlara kıyasla daha az rahatsız olabilirler. Yüze bir karakter ve sertlik kattığı için kırışıklıklarından rahatsız olma yüzdesi nispeten daha düşüktür. Ancak yine de botoks uygulamasının bir cinsiyeti yoktur. Genç görünmek isteyen çok fazla sayıda erkek birey de botoks uygulamasına başvurmaktadır.

Botoks işleminin ardından bir süre makyaj, masaj, sıcak duş, sauna, jakuzi ve benzeri gibi yüksek sıcaklığa maruz kalmanıza neden olacak uygulamalardan kaçınmanız beklenir.

Botoks Uygulamaları Dr. Samira’da!

Siz de yüzünüzde yaşlanmaktan kaynaklı izleri yok etmek, cildinizi eski gerginliğine ve gençliğine kavuşturmak veya aşırı terleme sorununuzdan kurtulmak için botoksun güvenilir adresi Doktor Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezine başvurabilirsiniz.

Botoks Uygulaması ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Dr. Samira ile güzelliğiniz zamana meydan okur.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al