Blog DOĞRU CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Düzenli olarak cilt bakımı yapmak, çevresel faktörler ve yaşlanmaya bağlı etkilerden cildimizi korumak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için bir gereklilik. Profesyonel cilt bakımı ve diğer estetik uygulamaların güvenilir adresi Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezi olarak cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabını sizler için derledik.

Her gün cilt temizliği yapmak bazı durumlarda fayda sağlamaz çünkü çoğu insan bunu doğru şekilde uygulamaz. Doğru bir cilt temizliğinin ardından sivilce ve siyah noktalarınızda azalma, ciltte pürüzsüz ve parlak bir görünüm ortaya çıkar.

Doğru Bir Cilt Bakımı İçin Hangi Yolları İzlemeliyiz?

Güne başlarken cildinizi nemlendirmek ve canlandırmak son derece önemlidir. Bu nedenle ilk olarak cildinizi soğuk su ya da soğuk süt ile yıkayabilirsiniz. Ardından içerisinde E vitamini bulunmayan bir nemlendirici kullanarak cildinizi nemlendirebilirsiniz. Cildinizde güneş lekeleri oluşmaması için kullandığınız nemlendiricide E vitamini bulunmaması gerekir. Nemlendirdiğiniz cildinize makyaj uygulamanızda sorun yok. Lakin gün sonunda muhakkak makyajınızı temizlemeniz gerekir.

Gün boyunca çok sayıda dış etkene maruz kalan cildimiz, bakım yapılmadığı taktirde kısa sürede kırışacak ve hızla yaşlanacaktır. Makyaj temizliğinin ardından ciltte derinlemesine bir temizlik sağlamak için limon ve badem yağı karışımından faydalanabilirsiniz.

Cildinizi ölü hücrelerden temizlemek için haftada bir maske uygulayabilirsiniz. Geceleri cildinizi nemlendirmek için kullanacağınız E vitamini içermeyen nemlendirici kremden, sabah dışarı çıkarken cildinizi arındırmayı ihmal etmeyin.

Evde uygulayabileceğiniz bu basit ipuçları işinize yarayacaktır. Lakin unutulmamalıdır ki herkes profesyonel cilt bakımına ihtiyaç duyar. Siz de akademik ve mesleki tecrübesi, güler yüzlü hizmet anlayışı ve başarılı metotlarıyla estetik ve güzellik alanında önde gelen ismi Dr. Samira ile profesyonel cilt bakımı yaptırabilirsiniz.

Dr. Samira ile gençliğiniz ve güzelliğiniz zamana meydan okur. Profesyonel cilt bakımı hizmetimiz hakkında fikir edinmek için tıklayın!

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al