Blog Jawline Çene Dolgusu Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Jawline Çene Dolgusu Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Jawline ve Çene Dolgusu Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Jawline Çene Dolgusu, yüz hatlarını orantılı göstererek, daha çekici bir ifade kazandırır. Son yıllarda en popüler estetik uygulamalardan birine dönüşen Jawline Çene Dolgusu, özellikle cerrahi müdahale istemeyen ama yüzünde altın oranı yakalamak isteyen kişilerin ilk tercihi oluyor. Jawline Çene Dolgusu, çeneyi yüz hatları ile uyumlu hale getirmek, çene ucunu uzatmak, çene hattında bulunan sarkma ve dalgalanmaları giderip daha estetik ve güzel yüz hatlarına sahip olmak isteyenler tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Bu estetik işlem sayesinde çene ucundan kulaklara kadar uzanan çizginin belirgin hale gelmesini sağlanır ve kişi estetik, çekici bir yüze sahip olur. Peki Jawline Çene Dolgusu fiyatları ne kadar? Fiyatlar neye göre değişiyor? Dr. Samira, Jawline Çene Dolgusu hakkında merak edilenleri sizler için derledi…

Jawline Çene Dolgusu İşlemi

Jawline Çene Dolgusu, en risksiz dolgu malzemelerinden olan hyalüronik asit ile yapılır. İşlem öncesinde çene bölgesine ve çevresine anestezik krem uygulanarak, işlemin ağrısız geçmesi sağlanır. Sonrasında kişinin ihtiyaçlarına göre belirli noktalara dolgu enjekte edilir.

İşlemin ardından dolgu yapılan bölgede sertlik veya şişlik hissi yaşanabilir. Bu his normal olup en geç iki haftalık bir zaman diliminin ardından yok olacaktır. İkinci haftanın ardından çeneye enjekte edilen dolgu, doku ile bütünleşir ve bölge yumuşar. Doğal bir görünüm ve hissiyat kazanılır.

Jawline Çene Dolgusu Ne Kadar?

Jawline Çene Dolgusu fiyatları; uygulamayı yapacak olan doktor, kullanılacak dolgu türü, miktarı, uygulama yapılacak sağlık merkezi ve şehre göre değişir. Düşük fiyatlı uygulamalar, kalitesiz dolgu anlamına geleceğinden uygulamayı yapacak doktoru, dolgunun markasını ve kalitesini araştırmak gerekir.

Jawline Çene Dolgusu Kalıcı Mı?

Çene hattına hyaluronik asit içerikli dolgular enjekte edilerek yapılan Jawline Çene Dolgusunun kalıcılık süresi ortalama olarak 1-2 yıl arası değişmektedir.

Jawline Dolgu Ne Zaman Oturur?

Jawline Çene Dolgusu işlemi ile çene kontürü belirginleştirilmektedir. Çene dolgusunda çene hatları ortaya çıkarılır, çene öne alınarak çene ile yüz hatları arasındaki uyumsuzluk ve yüzü kilolu gösteren belirginlik kaybedilir. Dolgunun etkisi hemen hissedilir. İşlemden 2 hafta sonra çene dokusu dolgu ile bütünleşir ve görünüm daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar.

Jawline Çene Dolgusu Pahalı Mı?

Jawline Çene Dolgusu fiyatları uygulamanın yapılacağı merkez, kullanılacak dolgu türü ve miktarına bağlı olarak değişir. Fiyatlar, 1 mL (bir tip) dolguya bağlı olarak belirlenir. İşlemde kullanılacak dolgu miktarı arttıkça fiyat da artar.

Jawline Çene Dolgusunun Yan Etkisi veya Zararı Var Mı?

Bu işlemde çapraz bağlı hyalüronik asit içeren geçici dolgu kullanıldığı için herhangi bir komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. İşlemin ardından dolgu enjeksiyonu yapılan bölgede kısa süreli ve geçici kızarıklık ya da şişlik gözlemlenebilir. Ancak birkaç gün içinde bu etkiler kendiliğinden yok olacaktır.

Jawline Çene Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

Bu tür dolgu işlemlerinde insanların en çok merak ettiği konuların başında sonuçların kalıcılık süresi gelmektedir. Jawline tekniğinde kalıcılık süresi 1-2 yıl arasındadır.

Bu süre zarfında cildin alt kısmına yerleştirilen hyaluronik asit dolgusu yavaşça vücudunuz tarafından yok edilir ve işlemden önceki haline döner. Dolgunun yüzde 20’lik kısmı cilt altında kalacağı için tekrar eden uygulamalarda kalıcılık süresi de uzamaktadır.

Jawline Çene Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Jawline çene dolgusu, geri alınabilen dolgular arasındadır. Kişi sonuçtan memnun kalmazsa dolgunun eritilmesi mümkündür. Herhangi bir cerrahi müdahale veya kesi gerektirmeden kolayca eritilebilir.

Jawline Çene Dolgusunda Acı Hissedilir Mi?

Hayır, hissedilmez. Uygulamanın öncesinde kullanılan anestezik kremler bölgeyi tümüyle uyuşturduğu için kişi hiçbir acı hissetmez. Jawline son derece rahat ve konforlu bir uygulamadır.

Jawline Çene Dolgu Uygulaması ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Jawline Çene Dolgusu Uygulamaları Dr. Samira’da!

Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nde tecrübeli uzmanlarca yapılacak olan Russian Lips Dudak Dolgusu uygulamaları için randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al