Blog Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt Bakımı Fiyatları

İlerleyen yaşla birlikte cildin de sağlıklı bir şekilde yaş alması ve yaşlanmaya bağlı etkileri azaltmak için cilt temizliğine ve bakımına önem vermek gerekir. Bakımsız bir cilt, zamanla birlikte kötü hava koşulları, güneş ışınları ve yaşa bağlı kırışıklar gibi olumsuzlukları tolere edemeyebilir. Bu durumda bir güzellik merkezinde düzenli aralıklarla cilt bakımı yaptırmak gerekir. Peki cilt bakımı fiyatları ne kadar? Fiyatlar neye göre değişiyor? Cilt bakımı uygulamaları ile bilinen Dr.Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezi, cilt bakımı hakkında merak edilenleri sizler için derledi.

Medikal Cilt Bakımı Öncesi ve Esnasında Neler Yapılır?

Medikal cilt bakımı cilt uzmanları tarafından klinik ortamında yapılmalıdır. Medikal cilt bakımı öncesinde cilde derinlemesine bir analiz yapılır ve cildin neye ihtiyaç duyduğu belirlenir. Ardından cilt bakım işlemine geçilir ve sırasıyla şunlar yapılır:

  • Cilt, cilt tipine uygun ürünlerle yağ, kir ve makyaj kalıntılarından temizlenir.
  • Ciltteki ölü hücreleri temizlemek için soyma ya da peeling işlemi yapılır.
  • Buhar terapisiyle gözenekler temizlenir.
  • Siyah noktalar ve yağlar temizlendikten sonra cilt dezenfekte edilir.
  • Ciltte kolajen üretimini tetiklemek için radyofrekans, maske veya diğer cilt bakım sistemlerinden biri kullanılır.
  • Cilt, derinlemesine nemlendirilir.

Neden Cilt Bakımı Yaptırılmalı?

Günlük hayatın yoğun temposundan ve şehir hayatının getirdiği kirlilikten en çok yüzümüz etkilenir. Kullanılan yanlış ürünler, sıcak veya soğuk havaya fazla maruz kalmak, makyaj sonrası temizliği ihmal etmek ve sigara cildin erken yaşlanmasına sebep olur.

Hücre yenilenmesi 25 yaşına kadar devam eder ve 30’lu yaşlarla birlikte yüzde kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar. 40’lı yaşlar ise bu kırışıklıkların belirginleştiği dönemdir. Profesyonel cilt bakımı ile ölü deri kaldırılabilir, cildin nemlenmesi ve hava alması sağlanabilir. Böylece fonksiyonlar yenilenmiş olur.

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakımı fiyatları; uygulamayı yapacak olan uzman, sağlık merkezi ve şehre göre değişiklik gösterir. Cilt bakımının tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Tecrübeli ve profesyonel Dr. Samira'dan fiyat almak için formu doldurarak iletişime geçiniz.

Cilt Bakımı Uygulaması ile ilgili detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Adana ve İstanbul Ataşehir’de estetik ve güzellik sektöründe hizmet veren Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nde tecrübeli uzmanlarca yapılacak olan cilt bakımı uygulamaları için randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al