Blog Badem Göz Estetiği Hakkında Merak Edilen Her Şey

Badem Göz Estetiği Hakkında Merak Edilen Her Şey

Badem Göz Estetiği Hakkında Merak Edilen Her Şey

Badem göz, günümüzde en çok tercih edilen göz şeklidir. Badem göz; hafif çekik, iri ve canlı bakışa sahip göz şekline denir. Bu göz şekli, anlamlı ve derin bakışlar sağlar. Göz estetiğinde en çok tercih edilen operasyon olan badem göz, ceylan gözlerine benzetilir. Badem göz estetiğine, daha iri gözlere ve canlı bakışlara sahip olmak isteyenler sıkça başvuruyor. Peki badem göz estetiği fiyatları ne kadar? Fiyatlar neye göre değişiyor? Badem göz uygulamaları ile öne çıkan Dr.Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezi, badem göz hakkında merak edilenleri sizler için derledi…

Badem Göz Estetiği Ameliyatları Ne Zaman Yapılır?

Badem göz estetiği ameliyatı;

 • Düşük göz kapaklarını yukarı doğru kaldırmak
 • Sarkık gözaltlarını toparlamak
 • Gözlerde doğuştan gelen ya da sonradan oluşan asimetriyi gidermek
 • Daha iri ve çekik göz yapısına sahip olmak için yaptırılır.

Badem Göz Estetiği Ameliyatında İz Kalır Mı?

Badem göz estetiği lokal anestezi altında uygulanır. Uygulama öncesi bölge uyuşturulur. Gözün dış kenarlarında bulunan bağlar, yukarı çekilerek kemiğe sabitlenir. Operasyon sonrası hasta evine gönderilir.

Badem göz estetiğinde özel ipler kullanılır ve bu kullanılan dikişler kendiliğinden erir. Operasyon sonrası herhangi bir iz kalmaz. Hasta operasyonun ardından hemen günlük hayatına dönebilir.

Badem Göz Estetiği İyileşme Süreci

Operasyon sonrası badem göz şekli hemen elde edilemeyebilir. Ancak belirli bir zaman geçtikten sonra canlı bakışlara sahip olunur. Operasyonun ardından iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Bu süreçte gözler üzerinde hafif bir kızarıklık, şişlik veya morluk oluşabilir. Operasyon sonrası herhangi bir iz kalmaz.

Badem Göz Ameliyatının Etkisi Ne Kadar?

Badem göz ameliyatı geçici bir uygulama değildir. Uzun yıllar boyunca badem gözlere sahip olmaya devam edersiniz. Yalnızca ilerleyen yaşa bağlı olarak dokulardaki sıvının azalması ve yaşanan elastikiyet kaybı gibi etkenlerin sonucunda bazı kırışıklıklar meydana gelebilir. Fakat bunun dışında sonuçları kalıcıdır.

Badem Göz Estetiği Ne Kadar? Pahalı Mı?

Badem göz estetiği fiyatları; uygulamayı yapacak olan doktor, sağlık merkezi ve şehre göre değişiklik gösterir. Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi, badem göz estetiğinin de uzmanlar tarafından yapılması gerekir.

Neden Badem Göz Ameliyatı?

Badem Göz Estetiği temel olarak göz çevresinde bulunan bağların gerilmesi ve kısaltılması işlemidir. Ne kadar gerileceği hastanın kişisel durumuna göre belirlenir. İster ameliyatlı ister ameliyatsız şekilde gerçekleştirilebilen badem göz estetiğinde ameliyatlı yöntem kalıcılığından ötürü tercih edilir. Hangi hasta için ameliyat yöntemine başvurulacağına, hangi hastanın ameliyatsız yöntemle tedavi edileceğine doktor muayenesi ve hastanın isteği göz önünde bulundurularak karar verilir.

Badem Göz Estetiği Kimlere Uygulanır?

Günlük hayatında gözlük kullanan bireyler, kitaplarla ve bilgisayar başında uzun süre vakit geçiren insanlar göz kapaklarında oluşan kalıcı hasarlarla yüzleşirler. Bu hasarları gidermek ve özlediği görünümünü yeniden kazanmak isteyen kişiler badem göz estetiğine başvurabilirler. Kimler Badem Göz Estetiği yaptırabilir sıralamak gerekirse:

 • Göz kapağında düşüklük olan kişiler
 • Göz altında ve göz çevresinde yaşlanmaya bağlı sarkmalar meydana gelen kişiler
 • Gözleri küçük olanlar
 • Alt veya üst göz kapaklarında problem olan kişiler
 • Daha genç ve canlı bakışlar isteyen kişiler
 • Göz şeklini beğenmeyenler
 • Göz çevresinde kırışıklıklar bulunanlar
 • Alımlı, çekici ve göz alıcı bakışlara sahip olan kişiler
 • Gözleri orantısız olanlar

Badem Göz Ameliyatı Ağrılı Bir Operasyon Mu?

Hayır değildir. Lokal veya genel anestezi kullanılarak gerçekleştirilen operasyon sırasında kişi hiçbir acı hissetmez.

Badem Göz Ameliyatından Sonra Makyaj Yapabilir Miyiz?

Ameliyatın ardından ödem, morarma, şişlik veya enfeksiyon benzeri komplikasyonları engellemek adına doktorunuzun önereceği süre boyunca makyaj yapmamanızda fayda vardır. Süre tamamlandıktan sonra özgürce makyaj yapabilirsiniz.

Göze Zarar Verir Mi, Görme Bozukluğuna Yol Açar Mı?

Hayır. Hastaların görme fonksiyonunda hiçbir değişikliğe neden olmaz. Çünkü operasyon gözle değil göz çevresinde bulunan cilt dokuları ile ilgilidir.

Adana ve İstanbul Ataşehir’de estetik ve güzellik sektöründe hizmet veren Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nde tecrübeli uzmanlarca yapılacak olan badem göz uygulamaları için randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al