Blog Kimyasal Peeling Hakkında Bilinmeyenler

Kimyasal Peeling Hakkında Bilinmeyenler

Kimyasal Peeling Hakkında Bilinmeyenler

Kimyasal peeling, deriyi canlandırmak ve gençleştirmek için uygulanan işlemler arasında en popülerler olanlardandır. Her geçen gün daha fazla insan tarafından tercih edilen kimyasal peeling, deriyi canlandırmak, görünüşünü iyileştirmek ve gençleştirmek için deride kontrollü bir hasar oluşturulması ve bu sayede daha sağlıklı bir derinin ortaya çıkmasını sağlayan işleme denir. Kimyasal peeling tedavisinde deri üzerinde yüzeysel tabakaların soyulmasını sağlayan bir çeşit kimyevi asit uygulanır. Peki kimyasal peeling fiyatları ne kadar? Fiyatlar neye göre değişiyor? Kimyasal peeling uygulamaları ile cildinizi güzelleştiren Dr.Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzellik Merkezi, kimyasal peeling hakkında bilinmeyenleri sizler için derledi.

Kimyasal Peeling Ne İçin Yapılır?

Kimyasal Peeling yalnızca dermato-kozmetoloji alanında değil, çok sayıda dermatolojik hastalığın tedavisinde de faydalanılan bir işlemdir. Deride oluşan lekeler, ince kırışıklıklar, kabuklu kızarıklıklar, hormonal lekeler, çiller, gebelik lekeleri gibi cilt sorunları kimyasal peeling uygulaması ile kolayca giderilebilir. Kimyasal peeling ile cilt dokunuz daha parlak, lekesiz ve genç bir görünüme kavuşur.

Kimyasal peeling işlemi boyun, el, kol, göğüs ve yüz bölgesine uygulanabilir. Uygulamanın bir uzman tarafından klinik şartlarda yapılması gerekir. Kimyasal Peeling işlemi ihtiyaca göre; yüzeysel, orta ve derin olmak üzere üç farklı biçimde uygulanabilir.

Kimyasal Peeling Hangi Durumlarda Yapılır?

Kimyasal peeling işlemi, şu cilt sorunlarında uygulanabilir:

  • Leke tedavisi
  • Cilt yenileme
  • Akne tedavisi
  • Sivilce izi tedavisi
  • Ton farklarının giderilmesi işlemleri

Kimyasal Peeling Ne Kadar, Pahalı Mı?

Kimyasal peeling fiyatları kişinin ihtiyacı, seans sayısı, uygulanan yöntem, uygulamayı yapacak uzmanın tecrübesi, uygulama yapılan klinik ve şehre göre değişir.

Adana ve İstanbul Ataşehir’de estetik ve güzellik sektöründe hizmet veren Dr. Samira ve Dr. Estetiks Sağlık ve Güzel Merkezi’nde tecrübeli uzmanlarca yapılacak olan kimyasal peeling uygulamaları için randevu alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al