Blog Jawline Çene Dolgusu Erkeklere De Yapılabilir Mi?

Jawline Çene Dolgusu Erkeklere De Yapılabilir Mi?

Jawline Çene Dolgusu Erkeklere De Yapılabilir Mi?

Jawline Çene Dolgusu en az kadınlarda olduğu kadar erkek bireylerde de popüler bir uygulama. Sert, çekici ve keskin bir yüz hattına sahip olmak isteyen erkekler hayalini kurdukları görünüme Jawline Çene Dolgusu ile kavuşabiliyor. Jawline dolgu ile ayrıca gevşek çene dolgusunu daha belirgin hale getirmek, hacim kaybını gidermek ve doğuştan gelen estetik bozuklukları ortadan kaldırmak için de kullanılabiliyor. Jawline Çene Dolgusu’nun uzman hekimlerce yapıldığı Doktor Samira, Jawline Çene Dolgusu ile ilgili şeyleri sizler için derledi…

Sayfa İçeriği

Erkekler İçin Jawline Çene Dolgusu

Dünyada çene estetiği için kullanılan temel yöntem Jawline Çene Dolgusudur. Yüz estetiğinin en önemli tamamlayıcısı olan çene, yüz ifadenizi etkileyecek kadar mühim bir kısımdır. Özellikle oval bir yüz hattına kavuşmak isteyen, kendinden emin ve etkileyici bir profil çizmek isteyen erkekler her geçen gün daha fazla Jawline Çene Dolgusuna başvuruyor.

Dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit kullanılır. Bu da cildiniz içerisinde bulunan doğal bir maddedir. Bu yüzden işlem sonrası doğal ve estetik bir görünüme kavuşursunuz. Bu operasyonun kolaylığı, yalnızca aktörlerin, aktrislerin ve modellerin değil herkesin estetik ve karizmatik bir çene hattına kavuşabilmesini sağladı.

Erkeklerde Jawline Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İlk olarak işlemin uygulanacağı bölgeyi belirlemek ve işaretlemekle başlanır. Ardından kişinin operasyon boyunca en ufak bir acı hissetmemesi için, bölge anestezik kremler yardımıyla uyuşturulur. 20 dakikalık bir bekleme süresinin ardından kişi dolgu işlemi için hazır hale gelir. İşlemin başarılı geçmesi ve sonucun arzu edildiği şekilde olması için temel etken, dolguyu yapacak olan hekimin uzmanlığı ve tecrübesidir.

Hiçbir yan etki barındırmayan, 15 dakikada tamamlanan ve tümüyle acısız bir operasyon olan Jawline Çene Dolgusunda, dolgu malzemesi; ince uçlu küçük iğnelerle çene altı bölgesine enjekte edilir. Bu sayede kişi arzu ettiği etkileyici, genç ve sağlıklı görünüme kavuşur.

Jawline Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Erkekler için sert, çekici ve keskin bir yüz hattına giden yol, düzgün bir çene hattından geçiyor. Özellikle de doğuştan gelen şekil bozuklukları ve asimetriyi ameliyat olmadan tek seferde ortadan kaldırmak Jawline çene dolgusu ile mümkün. Operasyonun on beş dakikalık tek bir seansta tamamlanması, kazandırdığı zaman açısından önemli bir avantajdır.

Bir diğer önemli artısı da dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asidin ciltle olan uyumudur.

Jawline Çene Dolgusu Riskli Bir İşlem Midir?

Jawline çene dolgusunun hiçbir riski yoktur. Özellikle cerrahi bir metot olmaması, planlama ile ihtiyaç duyulan bölgeye, ihtiyaç duyulduğu kadar enjeksiyon yapılması ve dolgu malzemesinin hyaluronik asit bazlı olması, bu operasyonu tümü ile risksiz bir hale getirmektedir.

Çene bölgesinde meydana gelen hacim kayıpları önemli ölçüde ortadan kalkar ve kişi arzu ettiği çekici, estetik görünümüne kavuşur.

Çene Bölgesinde En Sık Rastlanan Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Erkek bireylerde en çok rastladığımız şekilsel bozukluklar: çenenin yüze oranla daha küçük ya da asimetrik bir durumda bulunması. Çoğunlukla doğuştan ve genetik olarak ortaya çıkan bu deformasyonların yanında travmalardan dolayı gelişen doku bozuklukları da yaşanmaktadır.

Zaman içerisinde yaş ilerledikçe çene dokusunda zayıflamalar da oluşur. Tüm bu nedenler erkekleri de jawline çene dolgusuna yöneltmektedir.

Uzman bir dermatolog, cerrah veya medikal estetikçi tarafından uygulandığı taktirde Jawline çene dolgusu kesin sonuç almanızı sağlar.

Erkekler İçin Jawline Çene Dolgusu Ne Kadar, Pahalı Mı?

Jawline Çene Dolgusu fiyatları, işlemin uygulanacağı bölgenin büyüklüğü, kullanılacak olan dolgu malzemesinin miktarı ve kalitesi, kliniğin donanımı ve operasyonu yapacak olan hekimin uzmanlığı ve tecrübesine göre değişmektedir. Kliniğinizi ve hekiminizi seçerken sağlığınızı riske atmamanızı öneririz. Doktor Samira evrensel kalite standartlarında bir medikal estetik hizmetiyle sizlerin yanında. Siz de sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al