Blog Kırışıklık Tedavisi Hakkında Bilmedikleriniz

Kırışıklık Tedavisi Hakkında Bilmedikleriniz

Kırışıklık Tedavisi Hakkında Bilmedikleriniz

Yaşımız ilerledikçe yüzümüzdeki kırışıklara yenileri eklenir. Yüz bölgesindeki kırışıklıklar farklı sebeplerden dolayı oluşur ve bizi yaşlı gösterdiği için onlardan kurtulmak isteriz. Medikal Estetikte uzmanlığı ile fark yaratan Doktor Samira, Kırışıklık Tedavisi hakkında bilmek istediğiniz her şeyi sizler için derledi…

Cildimizin yıllar içerisinde kolajen üretiminin azalması ve elastikiyetini kaybetmesinden dolayı mimik çizgilerimiz yerleşik ve derin kırışıklıklara dönüşür.

Cildinizde oluşan kırışıklıkları tümüyle engellemek mümkün değilse de kırışıklıkların görünümünü azaltmak, oluşumlarını geciktirmek ve pürüzsüz bir görünüm kazanmak mümkündür. Günümüzde estetik alanında faydalanılan çok sayıda anti-aging uygulamasından söz edebiliriz. Bunların çoğu hafif veya yeni oluşmakta olan kırışıklıkları giderebilir. Yoğun ve kalın kırışıkların da görünümünü hafifletmektedir.

Sayfa İçeriği

Kırışıklık Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak kişinin yüz anatomisi derinlemesine analiz edilir ve kırışıklıkların nasıl bir tedaviye ihtiyaç duyduğuna karar verilir. Ardından belirli seans aralıkları ile hekim ve hastanın birlikte karar verdikleri tedavinin uygulanmasına geçer.

Kullanılan tedavi metotları temelde cildin kolajen üretimini yeniden tetiklemek, elastin üretimini arttırmak üzerine kuruludur. Sonucunda kişi parlak, canlı ve pürüzsüz bir görünüme ulaşır.

Kırışıklık Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

 • Yüz Mezoterapisi
 • Dolgu Uygulamaları
 • Somon DNA Aşısı
 • Örümcek Ağı Tedavisi
 • Fraksiyonel Radyofrekans

Kırışıklık Tedavisi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Erken Yaşlarda Alın Kırışıklığı Nasıl Geçer?

Erken yaşlarda ortaya çıkan alın kırışıklıkları ile botoks veya hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile mücadele edilebilir. Alın kırışıklıkları ile mücadelede etkili tedavi yöntemleridir. Özellikle mimik kaslarını botoks enjeksiyonu ile geçici olarak gevşetmek; hem alacağınız sonucu daha mükemmel hale getirir hem de dolgunun kalıcılık süresini arttırır.

Kırışıklık giderici maskelerden faydalanabilirsiniz. Ancak her maske her cilde iyi gelmez. Bu yüzden cildinizin neye ihtiyacı olduğunu iyi bilmeniz gerekir. İlk olarak bir hekime başvurmanızı öneririz. Fakat yine de kırışıklık giderici maskeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Hücrelerinizi yenileyen Muz Maskesi
 • Gençleştirici etkili Avokado Maskesi
 • Yaşlanma karşıtı Yaş Maya Maskesi
 • Toplayıcı etkili Elma Maskesi
 • Gözeneklerinizi sıklaştıracak Yulaf Maskesi
 • Arındırıcı ve Antioksidan etkili Üzüm Maskesi
 • Nemlendirici etkili Yoğurt ve Limon Maskesi
 • Vitamin Takviyesi sağlayan Salatalık Maskesi

Yüz bölgesindeki kırışıklıklar 25 yaş itibariyle kendisini göstermeye başlar. Önce ince çizgiler biçiminde kendisini gösterir ve zamanla derin kırışıklıklara dönüşürler. Cildinizin hacmini ve elastikiyetini zamanla kaybetmesi, kolajen üretiminin azalması ile birlikte yalnızca yüzde değil vücudun farklı noktalarında da oluşmaya başlar.

Dermatoloji birimi cildinizin sağlığından, mukoza zarı hastalıklarına, saç ve tırnaklara kadar pek çok alanla ilgilidir. Derimiz vücudumuzdaki en büyük organ olarak kabul edilir. Vücudumuzun bakterilere ve yaralanmalara karşı ilk savunma hattı olarak niteleyebileceğimiz cildimizle ilgili olarak dermatoloji hekimlerine görünebilirsiniz. Ancak yalnızca estetik açıdan bir kırışıklık sorunu yaşıyorsanız medikal estetik uzmanlarına başvurabilirsiniz

Cildimizin elastin ve kolajen üretimini arttırarak çizgilerin görünümünü azaltmak mümkündür. Fakat mimik kaslarımızın hareketleri eninde sonunda çizgi oluşumunu yeninden tetikleyecektir. Bu çizgi ve kırışıklıklarla mücadelenin en başarılı yolu lazer sistemlerini düzenli şekilde yaptıracağınız botoks enjeksiyonlarıyla takviye etmektir.

Doğal yağ üretimi zamanla azalmaya başlar ve bu da cildimizde kuruluğa neden olur. Kuru bir cilt her zaman için daha kırışık görünür. Yaşınızın da ilerlemesi ile birlikte cildinizin derin katmanlarında bulunan yağlar da azalır. Bunun sonucunda da gevşek, sarkmış bir cilt, derin çizgiler ve çatlaklarla karşılaşırız.

E vitamini temel olarak derimizi onaran, anti aging yani yaşlanma karşıtı bir antioksidandır. Derimize nem kazandıran E vitamini güneşin olumsuz etkilerine karşı korunmamızı sağlar. Brokoli, sert kabuklu meyveler, bitkisel yağlı tohumlar ve ıspanak gibi gıdalardan E vitamini takviyesi yapabiliriz.

Sosyal Medyada Paylaş
Sağlık ve Güzellik Merkezi Randevu Al